• In English
 • Будівельники підтвердили ліквідацію корупційних схем при реєстрації майна у столиці, – Мін`юст
  опубліковано 08 вересня 2014 року о 17:25

  Результатом співпраці Міністерства юстиції та Державної реєстраційної служби з будівельниками стала ліквідація системної корупційної схеми при реєстрації майна. Про це під час круглого столу повідомила Голова Державної реєстраційної служби України Ганна Онищенко.

  «Протягом багатьох років існувала своєрідна «тарифна сітка» хабарів щодо реєстрації нерухомості. Ми повернули систему оплати за послуги з реєстрації нерухомості в рамки закону», - зазначила Ганна Онищенко.

  Президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе в свою чергу зауважив, що завдяки діям нового керівництва Укрдержреєстру та Мін’юсту практика вимагання хабарів реєстраторами із забудовників в столиці зникла як явище.

  «В різних регіонах України доводилося віддавати 5-10 доларів за квадратний метр житла і 10-15 доларів за комерційні квадратні метри. Найгірше, що ця тарифікація переходила на фізичних осіб, а сама тарифна сітка була дуже жорсткою. Це явище майже повністю прибрали, хоча трапляються поодинокі випадки в регіонах», - наголосив Лев Парцхаладзе.

  Голова Реєстраційної служби України в свою чергу зазначила, що задля подолання черги з реєстрації  прав власності на новобудови забезпечено функціонування окремого «вікна» для забудовників на базі Центра надання адмінпослуг м. Києва по вул. Дніпровська набрежна, 19-б. Завдяки цій новації за останні місяці понад 5 тисяч квартир були зареєстровані, а черга забудовників на реєстрацію ліквідована.

  За словами Ганни Онищенко, іншим напрямом реформування держпослуг з реєстрації стало відкриття модельного офісу Реєстраційної служби в м. Києві, в якому проходить тестування нове програмне забезпечення служби.

  «На базі модельного офісу ми тестуємо нове програмне забезпечення. Якщо за старої системи будь-яку заявку на реєстрацію нерухомості необхідно опрацьовувати 30-40 хвилин, то в експериментальному офісі нове програмне забезпечення дає змогу скоротити цей час до 7-10 хвилин», - наголосила Голова Укрдержреєстру.

  У свою чергу, начальник реєстраційної служби м. Києва Андрій Янчук повідомив, що забудовники міста Києва займають у загальній кількості реєстраційних дій майже 25%.

  «Із 4500 реєстраційних дій за серпень майже 1000 були проведені для забудовників. Аби забезпечити їх якісними послугами був створений окремий підрозділ, де працівники приймають і видають тільки документи забудовників. Завдяки цьому зараз усі документи на реєстрацію права на нерухомість опрацьовуються й повертаються протягом 14 днів», - зазначив Андрій Янчук.