• In English
 • Німеччина надасть Україні 25 млн. доларів гуманітарної допомоги для забезпечення потреб жителів Сходу України
  опубліковано 03 вересня 2014 року о 18:36

  У зв’язку з ситуацією, яка нині відбувається на Сході України, більшість жителів східних регіонів тимчасово покидають свої будинки та переміщуються до інших областей.  Світова спільнота всіляко прагне допомогти Україні у питанні соціального забезпечення внутрішньо переміщених осіб та гарантуванні нормальних умов проживання. Саме тому, під час візиту до України, Канцлер Федеративної Республіки Німеччина (ФРН) Ангела Меркель у ході зустрічі з Президентом України Петром Порошенком заявила по готовність Німеччини надати Україні гуманітарну допомогу у розмірі 25 млн. дол.

  Сьогодні представники Посольства ФРН та Товариства міжнародної співпраці (GIZ) зустрілися із заступником Голови ДСНС України, керівником Міжвідомчого координаційного штабу Василем Стоєцьким та обговорили найдоцільніші шляхи використання анонсованої гуманітарної допомоги.

  На початку зустрічі Василь Стоєцький повідомив присутнім, що з початком антитерористичної операції на Сході України рятувальники опікуються питанням переміщення громадян з небезпечних територій та подальшого їх тимчасового проживання у різних регіонах України. Для соціального забезпечення внутрішньо переміщених осіб вже розроблено 6 стратегій допомоги людям зі Сходу країни, 4 з якихсформовані за участі міжнародної спільноти. Проте для  реалізації цих стратегій необхідно фінансування.

  Державна служба України з надзвичайних ситуацій спільно з  Представництвом Організації Об’єднаних Націй в Україні  відпрацювала 4 стратегіїУкраїна-ООН”, які стосуються допомоги у відновленні зруйнованих міст, адвокатської та технічної підтримки. П’ята стратегія стосується фінансової допомоги внутрішньо переміщеним особам, шостадопомога людям, які перебувають в районі АТО. Наразі там проживає близько 3 млн. осіб і у разі їх переміщення необхідно буде розгорнути тимчасові наметові містечка для проживання людей. До того ж, наразі ми вирішуємо питання щодо проживання людей в осінньо-зимовий період. Тому фінансова підтримка світової спільноти, зокрема й Німеччини, наразі є надзвичайно важливою”.

  Зі свого боку представник відділу інфраструктури, невідкладної допомоги та відбудови Товариства міжнародної співпраці (GIZ) Норберт Шварцер зазначив, що сьогоднішня зустріч та подальша співпраця з ДСНС України допоможе представникам Федеративної Республіки Німеччина визначити, яким чином найбільш раціонально використати кошти, аби максимально ефективно допомогти людям зі східних регіонів України.

  “Ми повинні зрозуміти, які першочергові потреби необхідно вирішити для соціального захисту людей. Частину коштів ми плануємо виділити саме на забезпечення нормальних умов проживання людей в осінньо-зимовий період: обладнання приміщень опалювальними системами, будівництва містечок, пристосованих для проживання в холодну пору року. Тому, як тільки ми отримує перелік потреб, представництво Німеччини оперативно вирішуватиме питання щодо фінансової підтримки у їх вирішенні”, - зауважив Норберт Шварцер.