• In English
 • Арсеній Яценюк про План дій "Відновлення України": Для стабілізації економіки Уряд проводить податкову реформу та дерегуляцію ринку
  опубліковано 03 вересня 2014 року о 18:33

  Уряд скорочує кількість і ставки податків, спрощує процедуру адміністрування, долає корупцію в ПДВ і сподівається у відповідь від бізнесу детінізацію, збільшення оборотів і збільшення обсягу сплати до держбюджету, - сказав Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, який представив на засіданні Уряду в середу, 3 вересня, План дій «Відновлення України».

  Арсеній Яценюк нагадав, що Уряд прийняв рішення на першому етапі скоротити кількість податків з 22 до 9: «Частина з них буде повністю ліквідована, частина поглинеться іншими податками».

  «Ми тотально спрощуємо процедуру адміністрування, тобто сплати самого податку. Чим менший контакт між платником податків і інспектором, тим менше проблем і в одного, і в другого», - сказав він.

  Кабінет Міністрів також ввів спеціальну процедуру адміністрування податку на додану вартість. Згідно з законом, розробленим Урядом і ухваленим Парламентом, "з 1 січня той, хто повинен заплатити ПДВ, автоматично його заплатить, а той, хто повинен отримати ПДВ, автоматично його отримає": "І нарешті цей корумпований податок перестане бути джерелом збагачення податкових інспекторів і бізнесменів, які відмивали мільярдні гроші на ПДВ».

  Щодо податку на прибуток, Арсеній Яценюк підкреслив, що Уряд прийняв «європейське рішення» - уніфікувати податковий облік на основі фінансової звітності: «Тепер не буде двох різних видів звітності. Буде спрощена система сплати податку на прибуток. І основне – на витрати будуть відносити те, що є справжніми витратами, а не те, що дозволяє чи не дозволяє податкова інспекція».

  «Ми йдемо на суттєве скорочення розміру єдиного соціального внеску. Незважаючи на те, що, за нашими прогнозними показниками, якщо ми помилились, соціальні фонди можуть недоотримати близько 50 мільярдів гривень. Але ми усвідомлюємо, що нічого не робити – це взагалі катастрофа. Це ризик, але ми ризикуємо і сподіваємось на те, що якщо ми йдемо на діалог з бізнесом, зменшуємо єдиний соціальний внесок і ставки податків, то прийде те, про що всі кажуть: «зменште податки, і ми будемо їх платити більше, тому що буде детінізація».

  «Давайте тепер подивимося, буде чи не буде. Ми свою роботу зробимо - скоротимо кількість податків, ставки податків, процедуру адміністрування і подолаємо корупцію в податку на додану вартість. Це той пакет, який ми зараз максимально можемо запропонувати. Сподіваюся, що такий самий зворотний пакет зробить бізнес : детінізація, збільшення оборотів і відповідно, збільшення обсягу сплати до державного бюджету».

  План дій «Відродження України» також передбачає дерегуляцію ринку – скорочення кількості й функцій контролюючих органів, спрощення процедур.