• In English
 • Мін'юст продовжує впроваджувати реформи, викорінюючи корупцію
  опубліковано 02 вересня 2014 року о 17:14

  Міністерство юстиції продовжує впроваджувати реформи, викорінюючи корупцію. На цьому наголосив Міністр юстиції Павло Петренко на  брифінгу у Будинку Уряду 2 вересня, коментуючи результати впровадження реформи у сфері нотаріату.

  Він наголосив, що на сьогодні ліквідовано ще одну корупційну схему у сфері нотаріату, через яку «фахові професійні люди не могли стати нотаріусами». «За останні 20 років доступ до цієї професії обмежувався чиновниками. Будь-який Міністр юстиції хотів створити такі правила у сфері нотаріату, які б дозволяли йому самому визначати: хто може займатися цією професією», - зауважив Павло Петренко, додавши, що раніше склад Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату при Міністерстві юстиції формувався одноосібно Міністром юстиції.

  Павло Петренко повідомив, що на сьогодні, відповідно до урядової постанови, визначено нові правила формування Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату: «7 чоловік, а це – більшість, пропонуються Нотаріальною палатою».

  Крім того, за його словами, введено «нові правила складання іспиту шляхом анонімного електронного тестування». «Жодного суб’єктивного фактора, жодних співбесід, жодних оціночних рішень чи то Міністерства, чи то Міністра, чи то кваліфікаційних комісій тепер не буде», - запевнив Павло Петренко.

  Він нагадав, що 6 жовтня відбудеться перший публічний іспит за новими правилами. «Суть його дуже проста: всі бажаючі, хто хоче отримати спеціальність «нотаріуса», приходять на іспит і в електронному вигляді через систему анонімного електронного тесту складають іспит. Ті, хто успішно його складає, без будь-яких співбесід кваліфікаційної комісії визнаються нотаріусами», - поінформував Міністр.

  «Це чергова реформа у сфері юстиції, яка, в першу чергу, поновлює довіру всіх юристів і правників до Міністерства юстиції, яка багато років знищувалася через перепони, процедури, корупційні схеми», - наголосив Павло Петренко, висловивши вдячність Нотаріальній палаті, грузинським експертам за те, що «цю реформу вдалося запустити за декілька місяців», висловивши сподівання на її успішність.