• In English
 • Андрій Мохник: Ми виходимо на шлях приведення екологічного законодавства до стандартів ЄС
  опубліковано 02 вересня 2014 року о 16:38

  Мінприроди виходить на один з найважливіших етапів на шляху до євроінтеграції - приведення законодавства країни у відповідність до вимог права ЄС. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів Андрій Мохник на брифінгу в Будинку Уряду, розповідаючи  про результати роботи Мінприроди на шляху до євроінтеграції.

  «Уже практично пройшло два місяці від моменту підписання Угоди з ЄС, і навіть незважаючи на те, що Угода не ратифікована, всі терміни, які визначені в ній, власне,  розпочали свій відлік», - зазначив Андрій Мохник, інформуючи щодо етапів виконання положень Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

  Міністр поінформував, що 21 серпня 2014 року в Мінприроди відбулося представлення Національної стратегії наближення (апроксемації) законодавства України до права ЄС у царині охорони довкілля. Вона включає два найважливіші етапи: приведення законодавства країни у відповідність до вимог права ЄС та практичне впровадження вимог і стандартів ЄС.

  За словами Міністра, перший етап, за оцінками експертів, може зайняти від 2-х до 10 років. Оцінюється він приблизно в півмільярда гривень. А от практичне впровадження вимог і стандартів ЄС є більш затратним. З досвіду держав – членів ЄС, затрати на повне впровадження становлять в середньому близько однієї тисячі євро на особу.

  «Очевидно, що це потребуватиме серйозної підтрики з боку ЄС», - наголосив Міністр.

  Андрій Мохник також зазначив, що напередодні представлення нацстратегії було проведено низку семінарів, зокрема в Запоріжжі та на Закарпатті.

  «Ми плануємо і в подальшому інформувати і органи місцевого самоврядування, і експертне середовище, і власне, представників бізнесу про те, які зміни чекають для виконання угоди про асоціацію з ЄС», - зазначив Міністр.

  Досить корисним, зокрема,  є досвід Польщі. 26-27 серпня там відбувся семінар з питань створення енергетично-кліматичної політики, де обговорювалися питання організації фінансування природоохоронної діяльності на підставі процедур та технологій, що діють в ЄС, впровадження сучасних методів державного управління охороною навколишнього середовища у рамках Кіотського протоколу. Також йшлося про створення ринку парникових газів в Польщі, можливість залучення інвестицій тощо. І хоча на впровадження стандартів ЄС буде відведений тривалий термін, Андрій Мохник наголосив, що вже сьогодні представникам бізнесу варто задумуватися щодо чіткого дотримання екологічної складової при впровадженні нових проектів, аби згодом не витрачати кошти на модернізацію.

  Андрій Мохник також поінформував ще про низку заходів, які вживалися Міністерством цього року, зокрема, роботу з депутатами Верховної Ради на експертному рівні щодо внесення відповідних змін в законодавство.