• In English
 • Дії Російської Федерації становлять порушення її статутних та конвенційних зобов'язань як держави-члена Ради Європи
  опубліковано 02 вересня 2014 року о 16:30

  2 вересня 2014 року Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зустрівся з Генеральним секретарем Ради Європи Торбйорном Ягландом в рамках його робочого візиту до України.

  В ході зустрічі були обговорені шляхи залучення Ради Європи до деескалації ситуації на Сході України, моніторингу порушень прав людини в Автономній Республіці Крим після її тимчасової окупації Росією, а також у Луганській та Донецькій областях внаслідок діяльності підтримуваних Росією терористичних груп.

  Генеральний секретар РЄ Т. Ягланд підтвердив, що дії Російської Федерації щодо територіальної цілісності та безпеки України становлять порушення статутних та конвенційних зобов’язань РФ як держави-члена Ради Європи.

  Особливу увагу було приділено питанню залучення РЄ до звільнення політичних в’язнівукраїнських громадян, незаконно утримуваних на території Російської Федерації, в першу чергу Надії Савченко та Олега Сенцова.

  «Ми ніколи не зупинимося, поки не звільнимо українських політичних в’язнів у Росії, і допомога Ради Європи в цьому питанні є для нас дуже важливою», - наголосив Павло Клімкін.

  Також обговорені актуальні питання співробітництва України та Ради Європи у здійсненні нагальних реформ в нашій державі: конституційної, судової, виборчої, реформи правоохоронних органів та в інших сферах, які стануть основою нового Плану дій Ради Європи для України на 2015-2017 роки.