• In English
 • Зараз у регіонах Донбасу найголовніше - це безпека учнів, батьків і вчителів, - Павло Полянський
  опубліковано 01 вересня 2014 року о 18:26

  Сьогодні, 1 вересня, в Кризовому Медіацентрі відбувся брифінг щодо впровадження антимінної кампанії у навчальних закладах Донбасу задля безпеки дітей у Луганській і Донецькій областях. Про те, як розпочався навчальний рік і які заходи антимінної кампанії уже здійснюються й плануються, інформували заступник Міністра освіти і науки Павло Полянський, голова Дитячого фонду ЮНІСЕФ Джованна Барберіс та директор департаменту реагування на надзвичайні ситуації Державної служби з надзвичайних ситуацій Григорій Марченко.

  Павло Полянський зазначив, що українські школярі успішно розпочали свій перший цьогорічний урок «Україна – єдина країна». На жаль, і не з власної вини, до цієї ініціативи не змогли долучитися учні тимчасово окупованого Криму і учні тих регіонів Донбасу, де тривають бойові дії та пряме вторгнення російських військ.

  Загалом цього ранку в мирних населених пунктах Луганської області навчання розпочали 250 шкіл, а це 46,3 тисячі учнів; у Донецькій області – 547 шкіл і 155 тисяч учнів. Заступник Міністра ще раз наголосив: «Ніякого навчального процесу у населених пунктах, непідконтрольних українській армії і де тривають бойові дії, не може бути». У цих регіонах навчальний рік буде розпочинатися лише за мирної ситуації, а також – цілковитої безпеки в населених пунктах та навчальних закладах.

  Саме з метою створити безпечне середовище для дітей у звільнених регіонах Донбасу й була розроблена спільна антимінна кампанія за участі ЮНІСЕФ, Міністерства освіти і науки та Державної служби з надзвичайних ситуацій. Окрім того, МОН ще у липні розробило Методичні рекомендації для педагогів щодо особливостей спілкування з дітьми про ризики вибухонебезпечних предметів http://www.mon.gov.ua/ua/about-ministry/normative/2670-.

  Своєю чергою, Григорій Марченко, директор департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС, поінформував, що за два місяці в Луганській і Донецькій областях було знешкоджено 16 600 вибухівок. Він зазначає: «Близько 400 вибухових одиниць були спеціально встановлені проросійськими бойовиками для враження людей, і найцинічніше - у тому числі дітей, бо переважна їхня кількість була встановлена в школах, садочках, скверах і парках».

  Джованна Барберіс, голова Дитячого фонду ЮНІСЕФ, у своєму виступі підкреслила: «Ми хочемо збільшити знання дітей про вибухонебезпечні предмети, аби збільшити їхню безпеку і запобігти ризикам для життя». Для цього й були розроблені мультики, інформаційні плакати і брошури. Вони будуть поширені у 2000 школах Донбасу; серед 600 тисяч дітей і 200 тисяч дорослих їх поширюватимуть вчителі та місцеві управління Державної служби з надзвичайних ситуацій. Тому що сьогодні головна ціль співпраці МОН, ЮНІСЕФ і Державної служби з надзвичайних ситуацій – вберегти життя і здоров’я кожної дитини від наслідків воєнної агресії Росії на Сході України».

  Окрім того, вже зараз Міністерство освіти та ЮНІСЕФ планують розроблення наступної кампанії з психологічної реабілітації дітей, які стали свідками чи учасниками воєнного конфлікту на Донбасі.