• In English
 • Піротехнічні розрахунки ДСНС України обстежили понад 100 шкіл та дошкільних закладів на звільнених територіях Донбасу
  опубліковано 01 вересня 2014 року о 18:24

  Сьогодні Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Міністерство освіти і науки України спільно з представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) презентували інформаційну кампанію щодо небезпеки мін та вибухових предметів з метою захисту дітей та їх батьків від наслідків терористичних актів на Сході України.

  Головним завданням кампанії є створення безпечного середовища у школах для дітей та їх батьків, адже жодна дитина не повинна страждати від наслідків збройного конфлікту на Сході України.

  «Станом на 1 вересня 2014 року піротехніками Служби під час виконання завдань на Донбасі розміновано близько 1 тисячі гектарів території, знешкоджено понад 16 тисяч 600 одиниць вибухонебезпечних предметів, перевірено на наявність боєприпасів понад 800 об’єктів соціальної інфраструктури.

  Для забезпечення функціонування навчальних закладів на звільнених від терористичних угруповань територіях, піротехнічними підрозділами ДСНС України перевірено на наявність вибухонебезпечних предметів 100 шкіл та дитячих садків, у тому числі 40 закладів у м. Слов’янськ Донецької області та 60 – у містах Сєверодонецьк та Лисичанськ Луганської області.

  З метою запобігання нещасним випадкам у разі виявлення вибухонебезпечних предметів фахівцями Державної служби з надзвичайних ситуацій постійно проводиться роз’яснювальна робота серед населення через місцеве радіо, пресу, телебачення, Інтернет-видання шляхом проведення бесід та інформацій, видання спеціальних плакатів і пам’яток про заходи безпеки при виявленні боєприпасів.

  «З початком навчального року представниками Служби будуть проводитися заходи у навчальних закладах України, в першу чергу – на території Донецької та Луганської областей щодо роз’яснення дітям правил безпечної поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів», - зазначив Григорій Марченко, директор департаменту реагування на надзвичайні ситуації Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

  «Я хотів би подякувати фонду ЮНІСЕФ і нашим колегам з Державної служби України з надзвичайних ситуацій за проведену з липня інтенсивну спільну роботу щодо збереження життя і здоров’я дітей та дорослих. Найголовнішим завданням для Міністерства освіти і науки нині є саме збереження життя і здоров’я дітей, їх батьків та викладачів. Серед місцевого населення Луганської та Донецької областей будуть розповсюджуватися буклети, листівки із застереженням», - зазначив Павло Полянський, заступник Міністра освіти і науки України.