• In English
 • Приміщення для людей зі сходу підготовлені до осінньо-зимового періоду
  опубліковано 29 серпня 2014 року о 11:09

  МІЖВІДОМЧИЙ КООРДИНАЦІЙНИЙ ШТАБ ДСНС ПОВІДОМЛЯЄ

   

              За даними Міжвідомчого координаційного штабу, на цей час в регіонах України розміщено 137 тис. 931 особe, у тому числі 45 тис. 999 дітей, 18 тис. 771 - інвалідів та осіб похилого віку.

  З урахуванням тимчасово переміщених в межах Донецької (56 тис. 482 особи) та Луганської областей (за повідомленням Луганської ОДА - 14 тис. 500 осіб) загальна кількість внутрішньо переміщених осіб становить близько 209 тис. осіб.

  Зростає інтенсивність вимушеного переміщення громадян України. За останній тиждень середньодобова кількість переміщених складає близько 3 тис. осіб, а останню добу регіональними штабами взято на облік 5 тис. 400 осіб. Це пов’язано не тільки з виїздом з районів антитерористичної операції, а із зверненнями громадян до органів влади у зв’язку з наближенням навчального року та осінньо-зимового періоду, які самостійно прибули в регіони і розміщувалися у родичів та знайомих.

  Для безпечного переміщення людей на кордоні районів проведення АТО ДСНС України розгорнуто 7 транзитних пунктів для зустрічі внутрішньо переміщених осіб (далітранзитний пункт) з розрахунку до 70-400 осіб кожний, а саме: у Донецькій області – в районі міст Красноармійськ, Волноваха та Маріуполь; у Луганській області – в районі міста Сватове, Лисичанськ, Щастя; у Дніпропетровській області - с. Орли Покровського району.

  Всього до транзитних пунктів звернулося 17 тис. 605 осіб (з них 2 тис. 515 дітей та 333 інваліди), протягом доби звернулося 680 осіб (з них 129 дітей та 22 інваліди). На цей час у зазначених пунктах перебуває 271 особа (з них 64 дитини та 23 інваліди), яких забезпечено відповідними умовами для перебування, вирішується питання щодо їх відправки.

  Крім того, із звільненням населених пунктів Донецької та Луганської областей люди починають повертатися до своїх місць проживання. Всього на цей час повернулося понад 19 тис. осіб. Найбільша кількість громадян повернулось з Харківської (4 тис. 950 особи), Одеської (2 тис. 189 осіб) областей та з м. Київ (5 тис. 590 осіб).

  Штабами організовано та здійснюється облік осіб, що повертаються, розробленo порядок безкоштовного повернення залізничним транспортом.

  Проте значна частина людей ще перебувають у різних регіонах України. Більшість з них розселена у санаторно-курортних та оздоровчих закладах та інших закладах державної і комунальної власності, які функціонують у сезонному режимі. Проживання у зимовий період на зазначених об'єктах неможливо через відсутність опалення та газифікації Також необхідно звільнити 97 навчальних закладів, де розміщено 4 тис. 172 особи. Найбільше осіб необхідно розселити в Одеській (1 тис. 929 осіб), Херсонській (823 особи), Запорізькій (400 осіб), Донецькій (380 осіб) та Миколаївській (232 особи) областях.

  Всього до 15 жовтня необхідно перемістити з непридатних для проживання в холодну пору року місць 12 тис. 537 осіб.

  У зв’язку з цим Урядом розроблено План дій міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, обласних та міських державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування щодо розміщення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, в приміщеннях, придатних для проживання в осінньо-зимовий період.

  Складені поіменні списки осіб, що підлягають переселенню в регіонах, визначені терміни переселення.

  Складено перелік об’єктів (1 тис. 623 ), де можуть розміститися понад 20 тис. осіб.

  Найбільшу кількість внутрішньо перемішених осіб готові додатково розмістити Житомирська (1 тис. 754 особи), Сумська (1 тис. 228 осіб), Хмельницька (1 тис. 266 осіб), Рівненська (1 тис. 220 осіб), Волинська (1 тис. 94 особи), Кіровоградська (1 тис.56 осіб), Львівська (1 тис. 10 осіб) Чернігівська (920 осіб), Вінницька (620 осіб) та Івано-Франківська (556 осіб) області.

  Напередодні на базі Міжвідомчого координаційного штабу створено п’ять мобільних груп, які  сьогодні перебувають у Харківській, Миколаївській, Запорізькій Херсонській областях, де спостерігається найбільше скупчення тимчасово переселених громадян. Наразі вивчається стан підготовки приміщень для розміщення людей в осінньо-зимовий період. Очолюють групи керівники департаментів Центрального апарату ДСНС України. Голова ДСНС України Сергій Бочковський очолює п’яту групу, яка перебуває в Одеській області.

  28 серпня 2014 року Голова ДСНС України Сергій Бочковський у ході робочої поїздки до Одеської області ознайомився з умовами розміщення тимчасово переселених громадян та готовністю об’єктів, визначених для  їх проживання у осінньо-зимовий період.

  У ході робочого візиту Голова Служби відвідав лікувально-оздоровчі заклади області, де проживають громадяни, що тимчасово переміщені з території проведення АТО. Зокрема, Сергій Бочковський  відвідав ДП Клінічний санаторій ім. Пирогова (Куяльник). На даний час у закладі перебуває 173 людини, з яких 107 – особи, що тимчасово переміщені із АР Крим, та 66 осіб з району проведення АТО. Наступним пунктом зупинки були санаторії Біла акація, Міжрейсова база моряків та санаторій ДСНС України Одеський, у яких перебувають люди.

  На базі санаторію ДСНС України “Одеський” у 2004 році створений та функціонує Медичний центр медико-психологічної реабілітації рятувальників. Комплексна система медико-психологічної реабілітації дає можливість оцінити стан психофізіологічного здоров’я рятувальників, а також ступінь професійного стресового навантаження та комплексно оцінити ефективність медико-психологічної реабілітації.

  Під час ознайомлення з об’єктами у Одеській області, визначеними для проживання тимчасово переселених людей у осінньо-зимовий період, Голова Служби звернув увагу на їх готовність та зазначив, що у закладах створені всі умови для перебування там людей з настанням холодів.

  Кошти другого траншу серпня майже повністю надійшли у регіони

  Розпочато фінансування другого траншу державних соціальних допомог цього місяця. Наразі направлено 281,1 млн. грн для додаткової виплати допомог малозабезпеченим сім’ям та сім’ям з дітьми, дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства.

  21 серпня  в регіони надійшли кошти у сумі 258,8 млн. грн., а саме: поштовим відділенням та банківським установам перераховано 23,4 млн. грн. зазначених допомог.

  Разом з тим, кошти для здійснення виплат малозабезпеченим сім’ям, сім’ям з дітьми, дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства не надходять до окремих міст Донецької області: Авдіївка, Горлівка, Єнакієве, Жданівка, Кіровське, Макіївка, Сніжне, Торез, Мар’їнка, Харцизьк, Шахтарськ і Шахтарський район, Ясинувата та Ясинуватський район, а також, безпосередньо, до міста Донецьк.

  У зв’язку з технічними проблемами в роботі територіальних органів Держказначейства Луганської області субвенція для виплати державних допомог у першій та другій половині серпня до регіону не надходила.

  Гарячі лінії допомоги

  ·         Для людей, які планують виїхати з району проведення АТО - Міжвідомчий координаційний штаб, Державна служба України з надзвичайних ситуацій: 101, 044-247-30-02, 044-247-32-92, http://www.mns.gov.ua/content/baner.html

  ·         Для отримання інформації від органів виконавчої влади - Урядова гаряча лінія: 0-800-50-73-09

  ·         Для отримання допомоги у працевлаштуванні - Державна служба зайнятості: 0-800-50-50-60; http://www.dcz.gov.ua, http://www.trud.gov.ua та з питань пенсійних виплат - Пенсійний фонд: 0-800-50-37-53; http://www.pfu.gov.ua

  ·         Для отримання соціальної допомоги - Міністерство соціальної политики, 044 289-53-68, http://www.mlsp.gov.ua

  ·         З питань відновлення втрачених документів - Державна міграційна служба: 044-278-50-30; http://dmsu.gov.ua

  ·         Міністерство освіти та науки України – 044 481-32-11

  ·         Гаряча лінія Міністерства охорони здоров’я - 0-800-801-333

  ·         Інтерактивний онлайн ресурс для переселенців - http://www.vpo.gov.ua

  Корисні ресурси

  ·         Дорожня карта для людей, внутрішньопереміщених в межах країни, для вирішення питань соціального захисту та забезпечення першочергових потреб http://www.mns.gov.ua/files/2014/7/15/dorogn_karta.pdf

  ·         Дорожня карта як знайти роботу внутрішньопереміщеним особам http://www.mns.gov.ua/files/2014/8/7/UNDP_employm_IDPsUkraine.pdf

  ·         Карта ДТЭК про відновлення електропостачання у Донецькій області: https://mapsengine.google.com/map/viewer?mid=zGJ8Z-UB1UOs.kqTzEHJnzQ0s&hl=ru

  Контакт для журналістів

  Наталія Бистра, прес-секретар Державної служби України з надзвичайних ситуацій, firepost@ukr.net, 044 247 32-31, моб. +38 050 618 77 81.