Про це сьогодні, 28 серпня, повідомив директор Департаменту військової освіти та науки Міністерства оборони України генерал-майор Ігор Толок під час брифінгу в Українському національному інформаційному агентстві Укрінформ, на тему “Військова освіта. Особливості вступної кампанії”.
За його словами, вступна кампанія до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів організовувалася і проводилася згідно з Умовами прийому до вищих навчальних закладів України у 2014 році, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України 29 жовтня 2013 року №1510 і зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 31 жовтня 2013 року за №1855/24387 (із змінами).
Генерал-майор Ігор Толок нагадав, що до ВВНЗ мають право вступати на навчання громадяни України з числа цивільної молоді віком від 17 до 21 року, у тому числі ті, кому 17 років виповнюється у рік вступу на навчання, а також військовослужбовці та військовозобов’язані віком до 23 років.
– Враховуючи складну ситуацію в державі, яка склалася до початку вступної кампанії, її було проведено у два етапи. Вступні випробування (конкурс сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання у ВВНЗ проводився в період з 24 по 31 липня із зарахуванням на навчання 1 серпня. Вступники, окрім трьох предметів ЗНО складали випробування з фізичної підготовки та проходили психологічне обстеження та медичну комісію, – повідомив директор Департаменту військової освіти та науки Міністерства оборони України.
За словами генерал-майора Ігоря Толока, кількість бажаючих отримати військову освіту збільшилась.
– З числа цивільної молоді заяви до ВВНЗ та ВНП ВНЗ подало на 13,7 відсотків більше ніж у минулому році. Кількість осіб жіночої статі, які виявили бажання стати військовими, у порівнянні з минулим роком збільшилась теж майже вдвічі, – повідомив генерал-майор Ігор Толок.
Він розповів, що з метою виконання державного замовлення на підготовку військових фахівців з вищою освітою за клопотанням Міністерства оборони Міністерством освіти та науки України було внесено зміни до Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2014 році, а саме: до 130 зменшено кількість балів за профільними навчальними конкурсними предметами та продовжено термін проведення вступної кампанії до ВВНЗ та ВНП ВНЗ до 23 серпня.
Варто зазначити, що особливостями цьогорічної вступної кампанії було те, що разом із традиційними пільгами для військовослужбовців в поточному році Міністерством оборони спільно з Міністерством освіти та науки України позитивно були вирішені питання щодо надання можливості вступу до ВВНЗ та ВНП ВНЗ на денну форму навчання військовослужбовцям-контрактникам за результатами вступних екзаменів, а не ЗНО. Також за окремим конкурсом здійснювався цільовий прийом до ВВНЗ та ВНП ВНЗ військовослужбовців-контрактників та випускників військових ліцеїв.
– Квота цільового прийому для категорії “військовослужбовці-контрактники” складала 10 відсотків, а ліцеїстів 15 відсотків. Якщо ці категорії вступників не проходили за цільовим прийомом – вони вступали до ВВНЗ на загальних підставах, – розповів генерал-майор Ігор Толок.
За словами директора Департаменту військової освіти та науки Міністерства оборони України, цього року пільгами користувалися наступні категорії вступників:
– Так, Верховною Радою України було прийнято Закон України “Про внесення змін до статті 13 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, яким передбачено, що діти загиблих або зниклих безвісті військовослужбовців протягом трьох років після закінчення навчання у школі зараховуються поза конкурсом до вищих та професійно-технічних навчальних закладів України, – зауважив він. – Діти тих військовослужбовців, які мають вислугу 20 років і більше, а також діти військовослужбовців звільнених з військової служби за віком, за станом здоров’я чи у зв’язку із скороченням штатів користуються переважним правом зарахування до військових ліцеїв, до ВВНЗ та ВНП ВНЗ протягом трьох років після школи, – додав генерал-майор Ігор Толок.
За його словами цього року державне замовлення на підготовку військових фахівців у порівнянні з 2013 роком теж було збільшено. Так, для підготовки офіцерів оперативно-тактичного рівня на 113 осіб (було – 126, стало – 239), для підготовки офіцерів тактичного рівня (освітньо-кваліфікаційного рівня – бакалавр) на 1000 осіб (було – 1017, стало – 2017).
– Було відновлено набір на заочну форму навчання до Національного університету оборони України імені Івана Черняховського для офіцерів оперативно-стратегічного та оперативно-тактичного рівня підготовки. Також було відновлено набір до коледжів сержантського складу для підготовки сержантів за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодший спеціаліст. На навчання зараховано 283 осіб, що складає 93,7 відсотків, – повідомив він.
В цілому план набору кандидатів на навчання до ВВНЗ та ВНП ВНЗ виконано було на 97,3 відсотків.
– За дорученням Міністра оборони України з метою соціального захисту військовослужбовців Збройних Сил України з числа осіб рядового та сержантського складу, які отримали поранення під час участі в проведенні антитерористичної операції і на цей час знаходяться (знаходились) на стаціонарному лікуванні у військових медичних закладах Збройних Сил України на заочну форму навчання за цивільними спеціальностями зараховано 61 особу, – повідомив директор Департаменту військової освіти та науки Міністерства оборони України, і додав, що за рішенням Міністра оборони України офіцерів-учасників АТО було зараховано до Національного університету оборони України імені Івана Черняховського без вступних випробувань 52 – на денну форму навчання та 58 – на заочну форму навчання.
– Я хочу наголосити, що навчання зазначеної категорії військовослужбовців буде проводитися виключно за державний кошт, – підкреслив генерал-майор Ігор Толок.