• In English
 • У Києві презентували концепцію Музею Майдану
  опубліковано 28 серпня 2014 року о 17:58

  Понад 1400 збережених артефактів і музеєфікованих пам'яток та понад 280 аудіо- та відеозаписів усної історії - такий результат напрацювання робочої групи при Міністерстві культури зі створення Музею Майдану. Про це 28 серпня учасники робочої групи розповіли на прес-конференції, а також презентували концепцію Музею Майдану.

  У заході взяли участь Міністр культури України Євген Нищук, а також учасники робочої групи зі створення Музею Майдану: голова робочої групи, начальник управління музейної справи Міністерства культури України Василь Рожко, директор ГО «Агенція культурних стратегій» Микола Скиба, завідувач сектором археологічних досліджень Національного заповідника «Софія Київська» Тимур Бобровський, голова Музейної Ради при Міністерстві культури України, заступник директора «Музею Івана Гончара» Ігор Пошивайло та директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

  За словами Євгена Нищука, Музей Майдану має бути багатофункціональною платформою, завданнями якої є збереження, експонування і популяризація речових, документальних і нематеріальних свідчень про події Революції Гідності, а також консолідація громадян навколо спільної візії майбутнього.

   “Це має бути не просто місце, де знаходяться експонати, а культурно-інформаційний центр демократичних процесів і боротьби громадян України за свої права, майданчик для дискусій, навчання, реалізації суспільних ініціатив”, - зазначив Міністр.

  Василь Рожко пояснив: “Пам’ять про історичні події зими 2013-2014, якість суспільства (рівень самоорганізації, взаємодопомоги та самопожертви) та сам дух Майдану можна зберегти через пам’ятні місця, артефакти, усну історію та суспільні практики. Музей Майдану має стати ціннісним орієнтиром, це має бути Музей свободи”. Він розповів, що за півроку робоча група зібрала та взяла на облік понад 1400 музейних предметів, у тому числі "йолку", задокументувала пам'ятні місця в центрі Києва, пов’язані з подіями Революції гідності, та виготовила пам'яткоохоронну документацію.

  Як розповів Володимир В’ятрович, співробітники Українського інституту національної пам’яті записали понад 170 аудіо та відеоінтерв’ю з учасниками Майдану: “Ми працюємо над створенням архіву Майдану, матеріали якого в майбутньому ляжуть в основу експозиції Музею, а також будуть використовуватися істориками, документалістами, режисерами. УІНП співпрацює з громадською організацією “Фонд збереження історії Майдану”, активісти якої записали понад 60 відеосвідчень, збирають фото та відеозаписи часів Євромайдану. Понад 50 відеоінтерв’ю записали співробітники Музею Гончара”.

  Він наголосив, що для Музею Майдану потрібне приміщення, де можна зберігати артефакти, проводити виставки та заходи: “Тимчасово на кілька років для цього підійде Український Дім, проте в майбутньому має бути побудована споруда спеціально для Музею Майдану”.

  Музей Майдану не зможе виникнути без сприяння на найвищому рівні - наголосили члени робочої групи. “Ми просимо підтримки у влади і громадськості. Своєю боротьбою за свободу українці заслужили на сучасний інтерактивний Музей Майдану в центрі Києва”, - наголосив Василь Рожко.

  Учасники прес-конференції закликали журналістів та громадськість долучитися до збору предметів, світлин, документів, свідчень та спогадів з доленосних для України подій листопада 2013 – лютого 2014 рр.

  Місця прийому і зберігання артефактів у м.Київ: Музей Івана Гончара (вул. Лаврська, 19).

  Контактні тел.: 067-3145696, 067-7375347, 066-0596335, 044-288-92-68

  E-mail: maidanmuseum@gmail.com

  Facebook: http://goo.gl/o5P8UX.

   

  Довідково

  Ініціатива зі створення Музею Майдану започаткована 24 січня 2014 року після подій на вул. Грушевського. Проект Концепції музеєфікації феномена Майдану (подій 2013-2014 років, пов’язаних з боротьбою українських громадян за права людини, що отримали назву Євромайдану або Революції гідності), є першим підсумком діяльності робочої групи, сформованої спільним рішенням Міністерства культури України та КМДА від 30 квітня 2014 року № 257/5. До робочої групи з розробки концепції Музею Майдану при Міністерстві культури України увійшли фахові музейники, представники громадських організацій та органів державної влади. Над концепцією працювали: Т.А.Бобровський, В.М.В’ятрович, Р.В.Карандєєв, Л.В.Карпенко, А.М.Киридон, І.В.Пошивайло, В.М.Рожко, К.В.Романова, М.В.Скиба, К.Є.Чуєва, М.М.Яковина.