• In English
 • Уряд створює прозору й ефективну систему управління державними інвестиціями
  опубліковано 21 серпня 2014 року о 16:43

  На засіданні Уряду схвалено проект Закону України  “Про внесення змін до Закону України “Про інвестиційну діяльність”, спрямований на підвищення ефективності та прозорості системи управління державними інвестиціями, створення єдиної системи проведення оцінки, відбору і моніторингу державних інвестиційних проектів.

  Законопроект розроблено на виконання основних напрямів бюджетної політики на 2015 рік і матриці стратегічних та інституційних реформ, проведення яких узгоджено зі Світовим банком для надання Україні чергового траншу фінансової допомоги в рамках Другої позики на політику розвитку. Проектом Закону передбачено визначення основних принципів державного інвестування за критеріями: обґрунтованість, ефективність і результативність, сталість, прозорість, публічність.

  Також планується вдосконалити процедуру експертизи інвестиційних проектів (обов’язкова експертиза для проектів вартістю понад 30 млн. грн. і державна оцінка для проектів вартістю до 30 млн. грн. та проектних пропозицій незалежно від вартості).

  Буде спрощено процедуру державної реєстрації інвестиційних проектів і впроваджено децентралізацію в частині прийняття рішень органами місцевого самоврядування й надання місцевої державної підтримки для реалізації місцевих інвестиційних проектів за рахунок коштів місцевих бюджетів

  Запропоновані зміни до Закону України “Про інвестиційну діяльністьтісно пов’язані зі змінами до Бюджетного кодексу в частині державних інвестицій, які нещодавно вніс Уряд до Верховної Ради України (законопроект №4435-а, внесено 08.08.2014).

  Прийняття законопроекту разом із нещодавно внесеними Урядом до ВР змінами до Бюджетного кодексу дозволять запровадити ефективну систему управління державними інвестиціями, що ґрунтується на економічній обґрунтованості прийняття рішень і стабільності фінансування державних пріоритетних інвестиційних проектів.