• In English
 • Павло Петренко: Уряд скасував монополію і корупцію на ринку оціночної діяльності
  опубліковано 21 серпня 2014 року о 16:31

  «Мова йде про знищення однієї з наймасштабніших корупційних схем на ринку оціночної діяльності. Та схема, яка фактично створила багатомільйонні потоки у приватні структури цього величезного ринку, створила монополію на цьому ринку і яка фактично створила величезні проблеми для наших громадян, які змушені були платити у кишені приватних структур десятки мільйонів гривень у місяць за вчинення ними відповідних правочинів на ринку нерухомості, земельних ділянок для отримання так званої оцінки у цілях оподаткування», - заявив Міністр юстиції України Павло Петренко на брифінгу у Будинку Уряду 21 серпня.

  Він наголосив, що дана корупційна схема була створена урядом Азарова постановою №231 від 4 березня 2013 року.

  Міністр повідомив, що до прийняття постанови №231 на ринку оціночної діяльності діяло понад 5 тис. суб'єктів оціночної діяльності: «Це малі підприємці, які мали відповідні ліцензії, і всі бажаючі громадяни обирали собі того оцінщика, який пропонував їм більш вигідну економічно обґрунтовану ціну. Це була рівна конкуренція, це були прийнятні строки і ціни». Після прийняття цієї постанови, як відзначив Міністр, на ринку оцінки був створений один монополіст, приватна структура, яка отримувала 80% доходів від всіх суб'єктів оціночної діяльності.

  Крім того, наголосив Павло Петренко, що через постанову №231 і монополізацію цих послуг, люди повинні були довго (як мінімум два тижні) чекати на оцінку землі чи нерухомості. При цьому вартість послуг зросла майже у 10 разів. Зокрема, вартість послуг щодо оцінки земельної ділянки у 30 соток зросла до 14,5 тис. грн. з 1,2-1,5 тис. грн.; вартість оцінки одного офісу зросла з 800-1,2 тис. грн. до 11,1 тис. грн.

  Павло Петренко повідомив, що 20 серпня на своєму засіданні Уряд одностайно ухвалив рішення про скасування постанови №231. Уряд також скасував всі накази Фонду державного майна, які приймалися на виконання цієї сумнозвісної постанови. Крім того, за словами Павла Петренка, Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк дав доручення правоохоронним органам щодо проведення перевірок суб’єктів оціночної діяльності монополістів і тих приватних структур, які заробляли наддоходи за рахунок українських громадян.

  Він зауважив, що урядову постанову, якою ліквідовано корупційні схеми у сфері оціночної діяльності, розробляло Міністерство юстиції спільно з Урядовим уповноваженим по боротьбі з корупцією Тетяною Чорновіл. «Документ важко проходив через відповідні відомства, деякі затягували процес погодження, але незважаючи на це Уряд скасував монополію і корупцію на ринку оціночної діяльності», - наголосив Міністр.

  При цьому він відзначив, що «це хороша новина для десятків тисяч суб’єктів оціночної діяльності, які працюють як малі підприємці. А найголовніше – це хороша новина для мільйонів українців, які перестануть переплачувати тисячі гривень під час реалізації свого конституційного права на розпорядження своєї власності».

  Павло Петренко наголосив, що Уряд продовжуватиме ламати корупційні схеми: «Система опирається, але є політична воля Прем’єр-міністра і Уряду, і ми будемо продовжувати у цьому напрямку нашу роботу».

  Міністр нагадав, що нещодавно зламано також корупційну схему з реалізації конфіскованого майна, коли «Міністерство юстиції прибрало з цього ринку приватні структури і запровадило електронні біржові торги».