У проекті створення Служби фінансових розслідувань пропозиції бізнесу і громадськості максимально враховані. На цьому наголосив Перший заступник Голови Державної фіскальної служби України Володимир Хоменко під час брифінгу в Будинку Уряду в четвер, 21 серпня.
Володимир Хоменко наголосив, що питання створення цієї служби вже тривалий час проходить обговорення. Всі висновки експертів Євросоюзу позитивні. Вже отримано понад 200 різноманітних доповнень, пропозицій зі сторони бізнесу, фахівців, адвокатів, які допомагали бізнесу захищати їхні інтереси на стадії досудового слідства та судових розглядів.
«Ми врахували пропозиції бізнесу про те, що не потрібно поєднувати три функції: перше – це аудит та контрольно-перевірочна робота, друге - оперативно-розшукова діяльність, третє – досудове слідство. Якраз ці три функції на сьогодні і сконцентровані в Державній фіскальній службі. В проект створення Служби фінансових розслідувань ми не включаємо функції контрольно-перевірочної роботи, а виключно - оперативно-розшукову діяльність і досудове слідство. Питання контрольно-перевірочної роботи, якщо буде виникати в цьому необхідність, на стадії дослідчої перевірки, буде опрацьовуватись якраз фіскальною службою за дорученням відповідних органів. Якщо питання буде стосуватися видатків з бюджету, то перевірка проводитиметься інспекцією, яка, за останньою версією, не включається до Служби фінансових розслідувань. Це було заперечення Мін’юсту, деяких західних фахівців, і категоричне заперечення бізнесу. Ми це врахували», - повідомив Володимир Хоменко.
На сьогодні відповідний законопроект схвалений Урядом та знаходиться у Верховній Раді. За словами Володимира Хоменка, минулого тижня на розгляді профільного комітету документ був відхилений та перенесений на наступну сесію.
Перший заступник Голови Державної фіскальної служби України повідомив, що останнім часом проводився активний діалог з бізнесом, в багатьох регіонах проведено зустрічі.
«Нас почали чути, бо ми почали враховувати ті пропозиції, які подав бізнес, - зазначив Володимир Хоменко. – Жоден представник бізнесу не сказав, що треба залишити ту систему, яка є. Реформування фіскальної служби в частині того, що податкова міліція повинна бути ліквідована, повинні бути ліквідовані підрозділи боротьби з економічною злочинністю системи Міністерства внутрішніх справ і відповідний департамент служби ПЕК – це однозначно. Не всі цього хочуть і бажають, зокрема керівники цих структур. Але прийнято рішення Уряду. Думаю, що відповідне рішення в пакеті податкових реформ буде прийнято Парламентом. Я в цьому впевнений, бо цьому є широка підтримка і громадянського суспільства, і бізнесу».
Переглянути додаткові матеріали: