• In English
 • Уряд підтримує реалізацію заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій
  опубліковано 21 серпня 2014 року о 13:45

  У зв’язку з цим 20 cерпня 2014 року  схвалено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до Комплексної  (зведеної) програми  підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій».

  Проект постанови розроблено Міністерством енергетики та вугільної промисловості України з метою визначення загальної потреби та графіка фінансування Програми з урахуванням її фактичного фінансування у 2012–2013 роках, затверджених тарифів на електричну та теплову енергію, що виробляється атомними електростанціями у 2014 році, співвідношення між обсягом власних коштів ДП «НАЕК «Енергоатом» та обсягом кредитних коштів ЄБРР/Євратом (Обсяг фінансування за рахунок кредитів визначений  за курсом 10 гривень за 1 євро).

  Прийняття проекту постанови дозволить виконати всі заплановані заходи програми до 2017 року включаючи додаткові протиаварійні та протипожежні заходи, спрямовані на запобігання аваріям, аналогічним аварії на АЕС «Фукусіма» (Японія).

  Реалізація постанови сприятиме виконанню в повному обсязі всіх міжнародних зобов’язань України перед міжнародною спільнотою щодо забезпечення безпеки, а також створить необхідні умови для продовження     строків    експлуатації    енергоблоків    атомних електростанцій.

  З прийняттям проекту постанови фінансування  Програми буде здійснюватися за рахунок  власних коштів ДП «НАЕК «Енергоатом» та кредитних коштів ЄБРР/Євратом, починаючи з 2015 року.

   

  Довідково

  Комплексна  (зведена) програма підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій розроблена на виконання Указу Президента України від 12 травня 2011 року № 585/2011 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 8 квітня 2011 року «Про підвищення безпеки експлуатації атомних електростанцій України».

  Реалізація Програми необхідна для виконання міжнародних зобов’язань України згідно Конвенції «Про ядерну безпеку», заходи Програми включені до умов ліцензій на експлуатації українських АЕС.