• In English
 • До 23-ї річниці Незалежності України: "Україна соборна і незалежна: архівні свідчення"
  опубліковано 21 серпня 2014 року о 13:38

  На виконання Плану заходів з підготовки та відзначення 23-ї річниці Незалежності України, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2014 року №680-р 21 серпня 2014 року, в комплексі споруд центральних державних архівів України по вул. Солом’янській, 24 (корпус 2, 3 поверх) відкрито виставку фото- та архівних документів «Україна соборна і незалежна: архівні свідчення», електронний варіант якої опубліковано на офіційному веб-порталі Укрдержархіву в спеціальній рубриці «Документальні виставки on-line» (http://www.archives.gov.ua/Sections/Ukraine_independent/). Виставка підготовлена за документами Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України та Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного.

  Відповідні тематичні виставки відкриються 19–22 серпня 2014 року державними архівами в регіонах. Першими такі виставки відкрили 19 серпня в Державних архівах Закарпатської та Івано-Франківської областей, 20 серпня в Державних архівах Вінницької, Миколаївської, Хмельницької областей, 21 серпня в Державних архівах Полтавської та Чернівецької областей. В інших державних архівах тематичні виставки буде відкрито 22 серпня, експозиції діятимуть до 29 серпня, більш детальна інформація представлена на головній сторінці офіційного веб-порталу Укрдержархіву в «Новинах» та «Анонсах» (http://www.archives.gov.ua/).

  Державні архіви також братимуть участь у тематичних радіопередачах, готуватимуть відповідні публікації в пресі. Так, 21 серпня 2014 року відповідальні працівники Центрального державного історичного архіву України, м. Львів, візьмуть участь у радіопередачі радіо «Свобода», присвяченій Дню Державного прапору, за документами Державного архіву Київської області в пресі буде опубліковано статтю до Дня Незалежності України та Державного прапора України. Центральний державним архівом-музеєм літератури і мистецтва України започатковано довготривалий віртуальний проект «АРХІВажлива СПРАВА» (http://www.archives.gov.ua/News/2014_08_20_1.php).

  27 серпня з 11.00 до 12.00 в прес-центрі Укрніформу відбудеться прес-конференція «Шляхами виборювання незалежності та демократії: архівні документи свідчать», на якій планується презентувати представникам ЗМІ маловідомі архівні документи та відеоматеріали з фондів Центрального державного історичного архіву України, м. Київ, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального державного архіву громадських об’єднань України та Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного, що свідчать про історичний шлях українського народу до незалежності та висвітлюють створення та діяльність громадсько-політичної організації «Народний Рух України за перебудову».