• In English
 • Рішення МВФ відіграють важливу роль в отриманні Україною міжнародних кредитів
  опубліковано 20 серпня 2014 року о 18:51

  Міністр фінансів Олександр Шлапак роз’яснив, що саме з фахівцями з МВФ було обраховано, що через ускладнення ситуації на сході України до кінця року буде недоотримано 18 млрд. грн. податків. У зв’язку з цим, були уточнені та змінені деякі позиції.

  «МВФ, безумовно, вимагали компенсаторів, тому що вони будуть кредитувати. І це природно, що має бути збалансований бюджет. Тому ми і вимушені були внести такі дуже складні зміни, які були підтримані Парламентом (зміни до Бюджетного та Податкового кодексів). Таким чином, ми підготували документ, лист про наміри та проект Меморандуму. Сподіваємося, що проекти, які ми направили, будуть розглянуті 29 серпня. Ми переконані, що так і буде, і Україна буде підтримана ресурсами МВФ», - прокоментував Олександр Шлапак розпорядження КМУ «Про схвалення проекту Листа про наміри Уряду України і Національного банку України до Міжнародного валютного фонду та проекту Меморандуму про економічну та фінансову політику».

  Міністр фінансів пояснив, що за умови отримання другого траншу, 1 млрд. дол. США буде залучено до Держбюджету і 400 млн. дол. США – в Нацбанку. За словами Міністра фінансів, ці кошти сьогодні потрібні Україні для стабілізації економіки.

  Міжнародний валютний фонд, як лакмусовий папірець, пояснює Олександр Шлапак. Рішення МВФ відіграють важливу роль в отриманні Україною міжнародних кредитів. 

  «МВФ – це на сьогоднішній день макроекономічний аудитор, який каже «Так, цій державі можна довіряти». От чому таке важливе рішення МВФ не тільки з точки зору грошей, які ми там отримаємо. Нам важливо, щоб світова фінансова спільнота розуміла, що поставлена висока оцінка спроможності Уряду, Парламенту тримати удар, тримати ситуацію, ситуацію збалансовану, і можна йти на додаткові запозичення для потреб України, а потім і українських підприємств», - зазначив Міністр фінансів.