• In English
 • Арсен Аваков підписав наказ про спільні дії МВС і Національної ради з питань телебачення та радіомовлення
  опубліковано 19 серпня 2014 року о 18:00

  Документ розроблено з метою контролю за дотриманням законодавства у сфері тимчасової заборони на мовлення російських телеканалів, які пропагують війну і насильство в Україні. Про це повідомив радник Міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, який буде курувати від відомства цей напрямок роботи.

  У рамках цього наказу, територіальні підрозділи МВС аж до дільничних інспекторів повинні будуть сприяти Національній раді з ТБ і радіомовлення у виявленні кабельних операторів, які не виконують рішення щодо припинення трансляції на території України 14 заборонених в установленому Законом порядку російських телеканалів.

  Ті кабельні оператори, які в порушення рішення суду та Нацради будуть викриті в трансляції заборонених російських телеканалів, будуть притягнуті до відповідальності відповідно до чинного законодавства України.

  Також територіальні підрозділи МВС будуть моніторити трансляцію заборонених російських телеканалів у внутрішніх кабельних мережах у громадських будівлях усіх форм власності - школах, лікарнях, готелях, будинках відпочинку з вимогою відключити мовлення таких російських каналів, як незаконне.

  МВС нагадує, що перше, що зробила Російська Федерація в ході злочинної анексії Криму, це було відключення українських телеканалів і включення російських. Також на території Російської Федерації в кабельній мережі не транслюється жоден український телеканал.

  «Україна як незалежна суверенна держава може і повинна захищати свій інформаційний простір від інформаційної агресії з боку РФ, яка цілеспрямовано розпалює ненависть і ворожнечу між українськими громадянами. Результат цього - терористична війна на Донбасі, розв'язана за прямої участі заборонених нині російських телеканалів», - наголосив радник Міністра.

  МВС закликає директорів державних та комунальних установ, а також власників готелів, санаторіїв і будинків відпочинку в добровільному порядку, не чекаючи візиту працівників правоохоронних органів, відключити мовлення в своїх внутрішніх мережах заборонених в установленому законом порядку російських телеканалів.

  Російські телевізійні канали, які заборонені для ретрансляції на території України відповідно до Рішень Національної ради з питань телебачення та радіомовлення № 292 та 297 від 17.07.2014 року та ухвала Окружного адміністративного суду м. Києва:

  1. Перший канал. Всесвітня мережа

  2. РТР-Планета

  3. Росія 24

  4. НТВ-Мир

  5. ТVCI (ТВ Центр)

  6. Росія 1

  7. НТВ

  8. ТНТ

  9. Петербург 5

  10. Зірка

  11. РЕН-ТВ

  12. Life News

  13. Russia Today

  14. РБК-ТВ