• In English
 • Генеральний директор Укрзалізниці Борис Остапюк взяв участь у засіданні робочої групи з будівництва широкої колії до Відня
  опубліковано 18 серпня 2014 року о 15:36

  Делегація Укрзалізниці на чолі з генеральним директором Укрзалізниці Борисом Остапюком взяла участь у засіданні робочої групи з будівництва широкої залізничної колії до Європи, що відбулося у м. Відні (Австрія) 14 серпня 2014 року.

  Генеральний директор Укрзалізниці Борис Остапюк став учасником робочої групи на підставі завдання на голосування від українського акціонера – Фонду державного майна України. Наразі йдеться про розробку техніко-економічного обґрунтування проекту, бізнес-моделі, прогнозування обсягів вантажопотоку за обраним маршрутом.

  Подальша участь України в реалізації проекту з будівництва колії шириною 1520 мм до Європи є вкрай важливим для майбутнього розвитку транзитного потенціалу залізниць України. Зокрема, втілення проекту до 2050 року дозволить залучити 16 млн. тонн вантажів щорічно. Про це йшлося на загальних зборах учасників товариства з планування будівництва залізничної колії шириною 1520 мм Кошице – Братислава – Відень, що відбулися 14 серпня 2014 року в м. Відень (Австрія).

  Нагадаємо, що розпорядженням КМУ від 16.12.2009 № 1681-р «Питання забезпечення участі України у реалізації проекту будівництва залізничної колії та інфраструктури прямого залізничного сполучення за напрямком Чоп (Павлово) – Кошице – Братислава – Відень» у грудні 2013 року, Фонд державного майна України придбав частку статутного капіталу (25 відсотків) товариства «Брайтшпур Планунгсгезельшафт мбх».

   

  Довідково

  На початку 2007 року залізничні компанії України, Словаччини, Австрії та Росії виступили з ініціативою організувати пряме залізничне сполучення з використанням залізничної колії шириною 1520мм за маршрутом Чоп - Кошице - Братислава - Відень. Мета проекту – розвиток транспортних та економічних зв'язків між Центральною Європою та країнами Азії.