• In English
 • Україна чекає другий транш від МВФ наприкінці серпня, - Павло Шеремета
  опубліковано 14 серпня 2014 року о 12:29

  Україна чекає другий транш від Міжнародного валютного фонду наприкінці серпня, оскільки усі необхідні умови для цього виконані. На цьому наголосив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета у ході прямого ефіру програми «Від першої особи»  на радіо Ера.

    «Практично всі заходи, які були необхідні для отримання другого траншу  від МВФ виконані, тому ми чекаємо цей транш у 1,5 млрд. дол. Ми очікуємо формального рішення директорів Фонду, яке відбудеться у двадцятих числах серпня. Міжнародні фінансові організації - такі як МВФ і Світовий банк - рухаються у тандемі, і якщо ми отримали позитивне рішення Світового банку, то ми маємо достатньо багато підстав очікувати позитивне рішення і від МВФ також», - сказав Павло Шеремета.

    Він нагадав, що 8 серпня з директором Світового банку була підписана угода про першу позику на політику розвитку у фінансовому секторі на 500 млн. дол. Таким чином, за словами очільника Міністерства, у серпні Україна розраховує отримати від міжнародних фінансових установ близько 2 млрд. дол. надходжень, що дозволить направити зусилля на макроекономічну стабілізацію.

  «Взагалі  всі ці гроші підуть у бюджет. Тобто фактично на всі бюджетні витрати у нас буде ще плюс 2 млрд. дол.», - пояснив Міністр.

    Але, разом з тим, керівник Мінекономрозвитку зауважив, що вважає цілком справедливими і актуальними вимоги міжнародних фінансових установ і, перш за все, українського суспільства рухатися швидше шляхом реформ. Також він акцентував на готовності українського Уряду до прискорення проведення реформ.