• In English
 • НКЦПФР констатує позитивну динаміку пруденційних показників у другому кварталі 2014 року
  опубліковано 11 серпня 2014 року о 14:14

  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку підбила підсумки відповідності професійних учасників ринку цінних паперів встановленим пруденційним нормативам у другому кварталі 2014 року.

  «Протягом другого кварталу збереглася тенденція до покращення пруденційних показників, яка спостерігалась і у першому кварталі. Однак, частка професійних учасників, які не відповідають встановленим вимогам, все ще лишається значною», - повідомила Наталія Коваленко, т. в. о. начальника Управління пруденційного та консолідованого нагляду НКЦПФР.

  Так, серед торговців цінними паперами близько 27% мають відхилення від встановлених пруденційних нормативів. Зокрема, частка торговців, розмір регулятивного капіталу яких станом на кінець червня відповідав встановленим вимогам, становив 67,5% від загальної кількості таких профучасників, тоді як станом на кінець березня їх частка склала 65%.  До того ж, більшість депозитарних установ, майже 67% від загальної кількості, відповідають встановленим нормам щодо регулятивного капіталу, що має становити не менше 7 млн грн.

  Що стосується Центрального депозитарію цінних паперів, то його регулятивний капітал перевищує розмір статутного капіталу, що відповідає встановленим вимогам.

  Якщо говорити про дотримання КУА обов’язкових пруденційних нормативів, то переважна більшість відповідають встановленим критеріям. Так, у червні 2014 року значення показника покриття зобов’язань власним капіталом розраховували 311 компаній, з яких 293 (понад 94%) відповідають вимогам, встановленим регулятором.

  Комісія продовжує працювати над удосконаленням системи пруденційного нагляду. Так, важливим кроком стала реєстрація 30 липня 2014 року у Міністерстві юстиції України «Положення про систему нагляду за дотриманням професійними учасниками фондового ринку пруденційних нормативів у їхній діяльності».

  З аналітичним звітом щодо дотримання пруденційних нормативів на фондовому ринку за ці місяці можна ознайомитися на офіційному сайті Комісії в розділі «Аналітична інформація щодо дотримання професійними учасниками фондового ринку пруденційних нормативів».