• In English
 • На засіданні Ради Безпеки ООН заслухають доповідь Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні
  опубліковано 08 серпня 2014 року о 16:36

  Сьогодні, 8 серпня ц.р. у м. Нью-Йорк о 17.00 за київським часом розпочинається планове засідання Ради Безпеки ООН, під час якого Помічник Генерального секретаря ООН з прав людини Іван Шимонович представить членам Ради Безпеки четверту доповідь Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (пряму трансляцію засідання РБ ООН можна подивитися за адресою: http://webtv.un.org/).

  Доповідь охоплює період діяльності Моніторингової місії з 8 червня по 15 липня ц.р. У документі зафіксовані випадки грубих порушень прав людини з боку представників так званих «ДНР» та «ЛНР», передусім права на життя. Зазначається, що вже не окремі цивільні особи, а цілі міста і селища використовуються терористами у якості «живих щитів». Озброєні бойовики викрадають цивільне населення заради викупу, обміну або використання як робочої сили, часто піддають полонених тортурам, вбивають. За даними місії, з середини квітня збройними формуваннями на Сході України було викрадено сотні осіб, серед них 46 журналістів, 112 міліціонерів, 91 солдат і прикордонник, 26 представників ОБСЄ, 22 депутати, члени політичних партій та голови місцевих рад. Доля 375 людей залишається невідомою.

  Місія ООН підтверджує, що серед керівників незаконних збройних формувань так званих «ДНР» та «ЛНР» є громадяни Росії, які мають значний досвід участі у воєнних конфліктах у Чечні та Придністров’ї.

  Окремої уваги заслуговує положення доповіді, присвячене ситуації довкола викрадення у Луганській області та незаконного переміщення й взяття під варту на території РФ громадянки України Надії Савченко, зухвалому порушенню російською стороною її законних прав.

  Представники місії ООН зафіксували непоодинокі випадки використання терористами в якості заручників дітей, особливо сиріт та інвалідів.

  Окремий розділ доповіді присвячений порушенням прав людини в Автономній Республіці Крим. Місія ООН вказують на переслідування і дискримінацію окупаційною російською владою етнічних українців, кримських татар та представників релігійних меншин, а також активістів, котрі виступали проти «кримського референдуму» 16 березня ц.р.  

  Передбачається, що у згаданому засіданні Ради Безпеки візьме участь делегація України.