• In English
 • Ігор Швайка: "Головне у нашому житті - віддавати"
  опубліковано 08 серпня 2014 року о 16:34

  Сьогодні, 8 серпня 2014 року, Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка взяв участь у зборах Національної академії аграрних наук України, які були присвячені позачерговим виборам Президента НААНУ та її Президії.

  Міністр звернувся до науковців із промовою, яку почав із подяки присутнім за самовіддану працю задля розвитку вітчизняної науки та аграрної галузі, яка є життєво необхідною для нашої країни.

  Зокрема, Міністр наголосив: «У країні йде війна… У цей надзвичайно напружений період я б хотів звернутися до вас із простими людськими словами. Сьогодні ми живемо у системі, в якій кожен залежить один від одного. Від наших дій залежить наближення перемоги у війні, котру розв’язала сусідня країна проти нас, тому що не змогла пробачити нам незалежності, самостійності, прогресу. Будь яка система має лише два вектори руху. Перший шлях - система розвивається, народжує нові ідеї, показує здобутки, втілює їх у життя. Інший шлях – напрямок стагнації та консервування. Що є суттю життя кожної людини? Віддати чи взяти? На моє переконання – головне для кожного з нас – віддавати. Не віддати сотні тисяч гектарів, що колись належали академії аграрних наук в приватні руки для самозбагачення. А віддати свої здобутки, інтелектуальні можливості, свої сили, енергію на благо української нації. Віддати для своїх дітей, онуків, і для тих дітей, що залишилися сиротами під час цієї війни.

  Сьогодні академія, яка об’єднує надзвичайно поважних, потужних, розумних людей повинна обрати собі керівника. Керівника, який візьме на себе місію відповідати за досягнення кожного відділення, кожного інституту, кожного дослідницького господарства. Для того, щоб аграрна галузь в нашій, Богом даній країні, розвивалася і була успішною. Академія мусить бути прототипом держави, яка об’єднана однією ідеєю, а не грошами, гектарами, тоннами. Ідеї рухають вперед нашу аграрну галузь. Я закликаю, щоб здобутки стали нормою життя. Якщо немає досягнень - ні наука, ні галузь не рухаються уперед».

  Міністр Ігор Швайка подякував науковцям за роботу та побажав майбутньому Президенту академії нових досліджень та винаходів, які стануть здобутками української науки.