• In English
 • Євген Нищук: Відзначення 23-ї річниці Незалежності є особливою датою в історії України
  опубліковано 08 серпня 2014 року о 14:14

  «Відзначення 23-ї річниці Незалежності України є особливою датою, тому що це знаковий для України рік. Він дуже трагічний – але водночас героїчний. Він переломний в історії України. Особливим він є тому, що всі є свідками того, що ми пережили; який погляд має зараз на Україну світ і Європа; що ті події, які зараз відбуваються на Сході, не дають нам можливості сповна бути, так би мовити, в радості, але разом з тим ми не можемо вводити суспільство у стан депресії, у стан суцільного трауру, бо цього не хочуть ті хлопці, які пішли взимку, і ті, яких ми втрачаємо щодня зараз», - наголосив Міністр культури Євген Нищук на брифінгу у Будинку Уряду 8 серпня.

  За його словами, Мінкультури запровадило конкурс на флеш-моби під час святкування Незалежності України, оскільки, на його думку, «помпезне і дороговартісне відзначення цієї дати на сьогодні не доречне».

  Євген Нищук анонсував низку заходів з програми відзначення 23-ї річниці Незалежності України.

  Так, Міністр висловив сподівання, що 23 серпня, у день урочистого підняття Державного Прапора України, громадськість влаштує флеш-моби, і «ми станемо свідками цікавої презентації поваги до наших символів».

  Крім того, 23 серпня о 17 год. у Палаці «Україна» відбудеться благодійний захід «Митці України – борцям за цілісність України».

  24 серпня розпочнеться покладанням квітів до пам’ятників Тарасу Шевченку, Михайлу Грушевському, до Хреста на честь Небесної Сотні.

  За словами Євгена Нищука, також планується проведення у Києві військового параду, після чого відбудеться молебень за Україну у Софії Київській. Тут же можна буде ознайомитися з виставкою архівних документів «Історія українського державотворення». Пізніше на Софіївській площі відбудеться мистецька академія «З нами Бог».  

  Цьогоріч Президент України Петро Порошенко вручить рідним загиблих під час Революції гідності у Києві перші Ордени Героїв Небесної Сотні.

  Крім того, планується вручення Шевченківських премій у музеї Кобзаря.

  У Мистецькому арсеналі відбудеться виставка сучасних митців. «Там буде неформальне прийняття культурних діячів, іноземних делегацій, політикуму», - додав Міністр.

  Ввечері планується концертна програма. «Це героїчний концерт для усвідомлення того, що у найважчі хвилини пісня може надихати і надавати сили», - відзначив Євген Нищук.

  Нагадаємо, Кабінет Міністрів України 1 серпня 2014 р. утворив Організаційний комітет і затвердив план заходів з підготовки та відзначення 23-ї річниці Незалежності України.

  6 серпня 2014 р. Уряд на своєму засіданні схвалив проект Указу Президента України «Про Орден Небесної Сотні».