• In English
 • За кошти під державні гарантії Укрзалізниця модернізує інфраструктуру та оновить рухомий склад
  опубліковано 08 серпня 2014 року о 14:09

  Залучені Укрзалізницею 12,2 млрд грн. кредитних коштів під державні гарантії у 2014-2015 роках планується направити на модернізацію інфраструктури та оновлення рухомого складу. Про це повідомив генеральний директор Укрзалізниці Борис Остапюк в інтерв’ю ІА «УНІАН».

  За словами очільника галузі, Мінінфраструктури разом із Укрзалізницею вже розробили пропозиції щодо залучення коштів на вирішення нагальних питань. «Відповідно до наших пропозицій, 4,4 млрд. підуть на закупівлю та модернізацію колійної техніки, тягового рухомого складу, а також реконструкцію та оновлення майже 400 кілометрів інфраструктури. 4,6 млрд. будуть направлені на потреби пасажирського рухомого складу, це – закупівля 200 пасажирських вагонів і оновлення парку дизельних поїздів. Решта залучених коштів, а це близько 3 млрд., буде інвестовано у парк вантажних вагонів», зазначив Борис Остапюк.

  Окрім цього, за словами  Бориса Остапюка, Укрзалізниця розробила власну програму оновлення дизельних поїздів приміського сполучення, що дозволить  подовжити термін їх роботи в середньому на 20 років. «Оновлення дизель-поїздів принесе в середньому 30% економії палива та понад 60% мастильних матеріалів. Головне – всі оновлення будуть проходити на вітчизняних підприємствах, а це – і зайнятість населення, і розвиток власної інфраструктури обслуговування рухомого парку Укрзалізниці», – розповів генеральний директор Укрзалізниці.

  Нагадаємо, що Уряд на чолі з Прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком підтримав програму з модернізації та оновлення залізничного рухомого складу. Для цього буде залучено під держані гарантії понад 12 млрд. грн.