• In English
 • Павло Петренко: СЕТАМ довела свою ефективність і буде запроваджена по всій території України
  опубліковано 07 серпня 2014 року о 15:00

  «Результати роботи Системи електронних торгів арештованим майном за перший місяць доводять, що цей пілотний проект є правильний. І Уряд, окрім перших чотирьох пілотних, з червня долучив ще 6 областей до проекту, а з 6 серпня вся територія України переходить на систему електронних біржових торгів конфіскованим і арештованим майном. Виключенням є лише Донецька і Луганська області та тимчасово окупована територія АР Крим», - повідомив Міністр юстиції України Павло Петренко на брифінгу у Кабінеті Міністрів 7 серпня.

  Нагадаємо, що з 1 травня Система електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ) стартувала у пілотних регіонах: Києві, Дніпропетровській, Вінницькій та Львівській областях. У червні рішенням Уряду пілотний проект поширено ще на 6 регіонів: Запорізьку, Івано-Франківську, Київську, Одеську, Харківську та Чернігівську області.

  Він наголосив, що серед позитивів запровадження проекту – механізм, «який дозволяє і громадськості, і журналістам, і владі контролювати процедуру, яка була раніше дуже корумпована і дуже цікава для приватних структур».

  Крім того, за словами Міністра, дана Система сприяє надходженню коштів до бюджету. «Тільки за перший місяць роботи СЕТАМ Державний бюджет отримав по чотирьох областях додаткових надходжень у вигляді податків і зборів 1 млн. 300 тис. грн.», - відзначив Павло Петренко.

  Він наголосив, що уже з серпня значно збільшилася кількість аукціонів, правила проведення яких залишаються незмінними: будь-який бажаючий має право зареєструватися у торгах і придбати те майно, яке для нього цікаве. Крім того, Павло Петренко підкреслив, що процес оформлення придбаного майна також дебюрократизовано: «Електронна система автоматично, в момент, коли закриваються торги, формує протокол переможця, направляючи його в електронний кабінет особи, яка виграла відповідний аукціон. Ця особа роздруковує протокол, оплачує на рахунок Казначейства вартість майна, яка була останньою, і приходить за своїм майном до державного виконавця, яке отримує протягом одного дня».

  Міністр наголосив, що тільки такі прості прозорі механізми є ефективними. «Через прозорий механізм реалізації цього майна ми можемо отримати довіру тих людей, які беруть участь  у цих аукціонах», - підкреслив він.