• In English
 • Допомога і підтримка небайдужих людей вкрай важлива для військовослужбовців
  опубліковано 07 серпня 2014 року о 14:54

  З початком волонтерського руху на підтримку силових підрозділів, які беруть участь в антитерористичній операції на сході країни, за чотири місяці на передові рубежі Донеччини вже доставлено сотні тонн життєво необхідних вантажів.

  Сьогодні, без перебільшення, можна стверджувати, що психологічну стійкість та здатність переносити високі нервово-психологічні навантаження у наших бійців підтримує на високому рівні, власне, безкорисна та постійна моральна й матеріальна підтримка всього українського народу. Зокрема, представники ремонтно-евакуаційної групи окремого ремонтно-відновлювального полку розповідають, що без неї було б вкрай важко долати труднощі.

  «У літню спеку найбільш проблемними є питання  забезпечення життєдіяльності,  – розповідає солдат-контрактник Андрій М. – Проте завдяки небайдужим громадянам ми майже не помічаємо цього, адже до нас постійно прибувають машини з усім необхідним».

  За його словами, вночі військовикам вже не холодно у компактних наметах та спальних мішках. А за допомогою доставлених на передову генераторів солдати мають можливість підзарядити мобільні телефони та поспілкуватися з рідними. Особливо їхні серця гріють дитячі малюнки та теплі материнські слова, написані на простих аркушах паперу.

  Ось і волонтери Координаційного центру «Буковина – українському війську» відправили два тепловізори для десантників 80 окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України. На один такий прилад виділили кошти Чернівецька обласна лікарня, підприємці «Калинівського ринку» та громадяни Садгірського району міста Чернівці. На другий дали гроші депутати Чернівецької обласної ради. Допомагають і небайдужі люди із Італії та Англії. Днями Чернівці отримали першу кровоспинного препарату «Целокс», який швидко припиняє кровотечу. Протягом липня небайдужі буковинці зібрали 110 384 гривні. Ці гроші були витрачені на тепловізор та речі першої необхідності, які минулого тижня були відправлені в зону АТО.

  А на Рівненщині для військовослужбовців Збройних Сил України, які беруть участь в антитерористичній операції, обласна державна адміністрація та Благодійний фонд «Скарбниця Надії» закупили 15 бронежилетів «Корсар М3» 4 класу захисту, тепловізор та оптичний приціл. Їх одразу ж відправили у зону виконання бойових завдань бійцям 51 окремої механізованої бригади. Засоби індивідуального захисту та устаткування були придбані за кошти доброчинців, які вони перерахували на Благодійний Фонд «Скарбниця Надії». Більша частина коштів надійшла від Громадської організації «Самооборона Майдану» 8 сотня 1 взвод. Активісти збирали кошти серед підприємців села Карпилівка, працівників Квартирно-експлуатаційного відділу м. Рівне, жителів сіл Городоцької сільської ради. Ще 4000 гривень представники самооборони передали з групи «Допомога армії – Рівне».

  А от автомобіль Volkswagen Transporter T4 закупили за підтримки Гощанської райдержадміністрації волонтери Гощанського району. Одночасно з автомобілем вони передали на схід України воду, провізію та каремати.

  Тим часом колектив Сумського державного університету взяв участь в кампанії  АТ «Ощадбанк» на підтримку Збройних Сил України, викупивши казначейські зобов’язання «Військові». До акції приєдналися члени ректорату і викладачі. Це не перша акція в університеті на підтримку українських військових. Керівництво вишу, викладачі й студенти вже неодноразово перераховували благодійні внески для забезпечення всім необхідним наших воїнів. Також студентами Сумського ДУ була ініційована акція на допомогу військовому, який отримав важкі поранення в зоні АТО.

  Не відмовляють у будь-якій допомозі й для сімей військовослужбовців. Особовий склад стрілецької роти батальйону територіальної оборони Вінниччини, котрий виконує завдання на східних рубежах України, передав лист-звернення до керівництва Вінницької міської ради, у якому військовослужбовці попросили владу міста допомогти дружині їхнього бойового товариша сержанта Василя Г. Внаслідок ДТП жінка отримала вкрай складні травми, після довготривалого лікування та реабілітації, потрібно ендопротезування. За попередніми розрахунками – це понад 40 тисяч гривень.

  Після підготовки фахівцями Вінницького обласного військкомату відповідних документів та звернень, вони були передані у виконавчий комітет міської ради. На даний час дружину військовослужбовця взято на облік та забезпечено першочергово ендопротезом за бюджетні кошти, і вже на днях буде проведено планове хірургічне втручання.

  Підтримати дружину приїхав із зони АТО і її чоловік, котрому надали для цього відпустку.