• In English
 • Державні магістральні канали забезпечують подачу води на зрошення
  опубліковано 07 серпня 2014 року о 12:37

  З метою забезпечення потреб населення та галузей економіки Держводагентством забезпечується міжбасейновий розподіл водних ресурсів. Державні магістральні канали працюють в експлуатаційному режимі.

  Головним Каховським магістральним каналом з початку року водокористувачам подано 534,3 млн. м3 води, в тому числі на потреби зрошення – 461 млн. м3. Крім того, у зоні дії каналу полито 221 тис. га    (197,7 тис. га у Херсонській області та 23,3 тис. га  у Запорізькій).

  Управлінням каналів Інгулецької зрошувальної системи подано        32,6 млн. м3 води, з яких 31,4 млн. м3 подано на потреби зрошення. У зоні дії каналу полито 5,8 тис. га у Миколаївській та 2,2 тис. га у Херсонській областях.

  У зоні дії каналу Дніпро-Донбас полито 5,8 тис. га в Дніпропетровській області, на потреби зрошення подано 2,9 млн. млн. м3 води.

  Продовжується промивка русла р. Інгулець каналом Дніпро-Інгулець. Вода подається середньодобовою витратою 11,4 м3/с, з початку промивки подано 119,5 млн.м3.

  Північно-Кримським каналом здійснюється подача води для виконання договірних зобов’язань перед водокористувачами Херсонської області. Всього з початку року подано на потреби зрошення 229,6 млн. млн. м3, це дало змогу сільгоспвиробникам у зоні дії каналу полити 29,1 тис. га (Херсонська область).

  Питання щодо оформлення договірних відносин для забезпечення водними ресурсами потреб Криму на питне водопостачання та зрошення сільськогосподарських культур, а також щодо погашення за 2013 рік заборгованості водокористувачами Криму перед Управлінням Північно-Кримського каналу в обсязі 1,7 млн. гривень залишаються невирішеними.