• In English
 • Уряд схвалив законопроект про бюджетну децентралізацію
  опубліковано 06 серпня 2014 року о 17:54

  6 серпня на засіданні Уряду схвалено проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (щодо запровадження нової моделі міжбюджетних відносин).

  Внесення змін до Бюджетного кодексу є необхідними для реалізації нової моделі взаємовідносин держави та органів місцевого самоврядування на засадах децентралізації фінансів та зміцнення фінансового потенціалу місцевого самоврядування. 

  Система місцевого самоврядування на місцях неефективна і суттєво стримує економічний розвиток держави. Першими кроками до проведення реформи у даній сфері стало схвалення Концепції реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади.

  Успішне проведення реформи місцевого самоврядування напряму залежить від змін в інших сферах. Це, в першу чергу, стосується бюджетно-фіскальної реформи, сфер освіти, охорони здоров’я, соціального забезпечення, здійснення політики фінансової децентралізації, вдосконалення міжбюджетних відносин щодо фінансового наповнення місцевих бюджетів для надання населенню якісних адміністративних і громадських послуг тощо.

  У проекті визначено ключові напрями змін, які передбачають визначення нової моделі фінансового забезпечення місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин. Це:                             

  ·         забезпечення бюджетної автономії та фінансової самостійності місцевих бюджетів;

  ·         стимулювання громад до об'єднання та формування спроможних територіальних  громад;

  ·         закріплення за місцевими бюджетами стабільних джерел  доходів та розширення дохідної бази місцевих бюджетів;

  ·         визначення нового механізму бюджетного регулювання та вирівнювання;

  ·         надання нових видів трансфертів та посилення відповідальності профільних міністерств за реалізацію державної політики у відповідних галузях;

  ·         децентралізація видаткових повноважень та чіткий розподіл компетенцій, сформований за принципом субсидіарності.

  Законопроект буде направлено на розгляд до Верховної Ради.

   

  Файл завантажується в форматі PDF

  Файли що додаються:

  БЮДЖЕТНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ