• In English
 • Україна робить крок назустріч Білорусі і чекає, що білоруська сторона у відповідь забезпечить доступ на ринок українських товарів
  опубліковано 06 серпня 2014 року о 18:06

  Україна призупинить стягнення спеціальних мит до білоруських товарів і сподівається на те, що білоруська сторона належним чином оцінить прояв доброї волі і у відповідь припинить дискримінаційні дії щодо українського експорту. Про це повідомив Урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій Пятницький на брифінгу 6 серпня.

  «Ми отримали відповідні скарги, було проведене відповідне розслідування за результатами якого застосовано адекватні заходи у відповідь на дискримінаційні дії. Ми провели консультації в Мінську щодо цього питання. Білоруською стороною було визнано, що фактично порушено ряд міжнародних норм. Білоруська сторона зробила певні кроки, щоб виправити цю ситуацію: внесла певні зміни до своїх відповідних постанов. Ми зі свого боку провели консультації з нашими виробниками і вирішили, що можемо піти на зустріч білоруській стороні, продемонструвати свою добру волю і було прийняте рішення про призупинення дії спеціальних мит, що застосовуються до білоруських товарів», - сказав Валерій Пятницький.

  За словами Урядового уповноваженого, це призупинення буде діяти у тому випадку, якщо білоруська сторона повністю розблокує всі поставки нашої продукції на білоруський ринок.

  «Для нас важливо, щоб було не тільки підписано постанову Ради Міністрів Республіки Білорусь, щоб це насправді відбулося і якщо білоруська сторона забезпечить вільний доступ українських товарів на свій ринок,  дія заходів не буде поновлена», - зазначив Валерій Пятницький.

  «Ми будемо моніторити і спостерігати, яким чином білоруська сторона буде виконувати свою постанову, для того, щоб було забезпечено доступ на ринок українських  товарів», - підсумував Валерій Пятницький.

  Нагадаємо, Білорусія протягом останніх місяців застосувала цілий ряд заходів, для того, щоб фактично обмежити доступ українських товарів на свій ринок, які не вписувались у правила міжнародної торгівлі (були запроваджені кількісні обмеження, ціновий контроль, погодження доступу на білоруський ринок з цілим рядом білоруських державних органів, що унеможливлювало нормальні умови конкуренції на ринку разом з іншими товарами).  Після проведення розслідування по заяві вітчизняних товаровиробників, Україна адекватно відреагувала на дискримінаційні дії з боку Республіки Білорусь і також увела обмеження на низку товарів білоруського походження, згідно з Законом України «Про зовнішньоекономічну діяльність».