• In English
 • Держінвестпроект: Чому вигідно інвестувати в сфери ІТ, агросектор, автомобілебудування та енергетику
  опубліковано 06 серпня 2014 року о 11:24

  Перший заступник Голови Держінвестпроекту Кирило Бондар на українсько-японському бізнес-форумі, який відбувся 5 серпня в готелі «Hyatt», назвав найбільш перспективні для інвестування галузі економіки, за якими Україна посідає провідні місця в світі, – ринок ІТ, сільське господарство, виробництво автокомпонентів та альтернативна енергетика.

  «Саме ці сфери дають змогу будувати певну позитивну динаміку для економіки країни, оскільки їх темпи росту можуть сягати понад 10 % на рік. У сфері ІТ, до прикладу, Україна увійшла в першу п’ятірку країн світу за кількістю ІТ-спеціалістів. В агросекторі країна посідає 1-ше місце за експортом соняшникової олії, 2-ге – насіння соняшнику та провідну позицію за експортом зерна загалом. А український ринок автомобілебудування є другим за величиною в СНД», – сказав К. Бондар.

  Він більш детально зупинився на перевагах ринку автомобілебудування, виокремивши 5 основних позицій. «Першим важливим плюсом є сусідство України з найосновнішими автомобільними кластерами – Центральною Європою, Росіє, Туреччиною. Другим – інфраструктурні можливості країни. Так, за індексом ефективності логістики Україна посідає 41 місце в світі, залишивши позаду Грузію, Молдову, Росію. Третім фактором є кваліфікація робочої сили та конкурентний рівень заробітних плат. Четвертою перевагою є те, що в Україні діє спеціальний режим давальницької сировини, який досить вигідний при виробництві автокомпонентів. І нарешті п’ятим позитивним чинником є рівень податків в Україні, які не вищі, ніж у Європі, а часом і значно нижчі», – зауважив Перший заступник Голови Держінвестпроекту.

  У контексті теми енергетики К. Бондар зазначив, що в 2013 році доля електроенергії, виробленої з альтернативних джерел (вітер, сонце, біомаса), в загальному обсязі виробництва зросла всього лише до 0,6%. «Відповідно до зобов’язань, взятих Україною перед ЄС, до 2020 року наша держава повинна виробляти 11% енергії з альтернативних джерел. Тобто, маємо понад 10% потенціалу, який за наступні шість років потрібно ефективно освоїти, а це відкриває значні можливості для інвесторів», – резюмував він.