• In English
 • Сепаратисти танками руйнують станції Донецької залізниці
  опубліковано 06 серпня 2014 року о 11:15

  Сепаратисти продовжують нищити залізничну інфраструктуру. Напередодні,  намагаючись зруйнувати непарну колію горловини станції Булавин, терористи кілька разів навмисно проїхалися по ній танком.

  Упродовж останніх двох тижнів пошкоджено колії та стрілочні переводи станцій Доломит, Електрична, ім. Кашпарова, Микитівка, Торез, Луганськ, Донецьк та Горлівка.

  Робота основних вантажних залізничних вузлів Дебальцеве та Микитівка – практично паралізована, а на станції Дебальцеве тривають роботи  з розмінування. На станції Микитівка підірвано хрестовину та стрілочний перевід, на станції Торез – три колії загальною протяжністю 1,5 м. На ст. Дебальцеве-Пасажирська обсяги пошкоджень уточнюються, а детальне обстеження поки що неможливе. На ст. Донецьк та ім. Кашпарова зруйновано рейко-шпальні решітки, на ст. Луганськ – шість залізобетонних шпал та рейки перевідної кривої, на ст. Горлівка і Кіндрашівська-Нова – стрілочні переводи, а на ст. Ізварине – пристрої теплового контролю рухомого складу. На станціях Красний Лиман, Оленівка, Насветевіч, Микитівка, Галута, Бірюково, Довжанська, Булавино, Дебальцеве-сортувальна, Словянськ, Словянськ-курорт, Донецьк, Донецьк–Північний, Кожушко, Шпичкино, Доля пошкоджено контактну мережу та електрообладнання, на багатьох із них електропостачання наразі відсутнє.

  Крім того, постраждали залізничні пасажирські вокзали станцій Слов’янськ, Красний Лиман, Рубіжне, Переїзна – повний перелік вокзалів, станцій та обсяг пошкоджень до завершення бойових дій визначити неможливо.

  Раніше повідомлялося, що у зв’язку з руйнуванням об’єктів інфраструктури відсутній рух на основних напрямках Донецької залізниці, де знаходяться головні підприємства з великими обсягами переробки вантажів та їх перевезень. Вони також відрізані від постачання коксу та вугілля з північних регіонів Донбасу. Усе це в комплексі несе загрозу значного падіння ВВП держави.