• In English
 • Держслужбовці отримають конкуренті зарплати, а держапарат буде скорочений на третину, - Павло Петренко
  опубліковано 05 серпня 2014 року о 15:43

  Кількість державних службовців вже найближчим часом має скоротитися на 30-50%, водночас фонд заробітної плати чиновників буде повністю збережено - це позиція Прем'єр-міністра України та Уряду. Відповідні ініціативи були подані Урядом до Парламенту у законопроекті «Про спрощення надання адмінпослуг та оновлення державного апарату» і прийняті у першому читанні. Про це під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

  «У державному апараті нині працює понад 250 тисяч чиновників. Ефективність їхньої роботи, порівняно з вітчизняним приватним сектором, вкрай низька. Тому ми плануємо значне скорочення штату працівників державного апарату, яке сягне 30-50%», - сказав Міністр юстиції.

  Очільник Мін’юсту зазначив, що низькі зарплати – одна з головних причин виникнення побутової корупції. Тому під час скорочення кількості працівників буде повністю збережено фонд заробітної плати. І ті особи, які прийдуть на посади, отримають реальну конкурентну заробітну плату.

  «Державний службовець, який отримує зарплату в 1200 грн., не може бути ефективним. В таких умовах він змушений заробляти на життя тими повноваженнями, які має, щоб прогодувати себе і свою сім’ю», - наголосив Павло Петренко.

  Міністр юстиції зауважив, що у час, коли Україна постала перед викликом зовнішньої військової агресії і значних проблем в економіці, державний апарат має складатися з нових, мотивованих, професійних і патріотичних людей.

  «Ми проведемо повне очищення та переатестацію працівників державного апарату. В першу чергу це стосується представників судових та контролюючих органів», - зазначив Павло Петренко.

  На його переконання, важливою складовою при відборі нових чиновників, представників судових органів та органів прокуратури має бути перевірка їхнього майнового стану.

  «Це нонсенс, коли ці особи за офіційними даними бідні, як церковні миші, а їхні родичі змогли стати настільки успішними бізнесменами, що їм би й Рокфеллер позаздрив», - зазначив Міністр.

  Крім того, реформування зазнають регулятивні органи, кількість яких значно скоротиться. За словами Павла Петренка, нині в Україні діє понад 80 різних структур, які здійснюють перевірки. За наявності бажання, спільними зусиллями вони можуть організувати по кілька перевірок однієї й тієї ж юридичної особи щодня.

  «Ми маємо максимально скоротити контролюючі інспекційні функції держави. У цьому напрямку Уряд вже прийняв низку рішень. До кінця року введено мораторій на проведення перевірок представників бізнесу різними інспекціями», - повідомив Міністр юстиції.

  Водночас, за його словами, держава має передати значну частину повноважень місцевим органам влади. Однак, для цього потрібно змінити не тільки представників центральної влади. Нові люди мають з’явитися і на місцях.

  Резюмуючи свій виступ, Міністр юстиції наголосив, що завдяки повному перезавантаженню влади на всіх рівнях, а також заміні працівників державного апарату, судових і правоохоронних органів, а також органів  прокуратури країна отримає владу, здатну представляти інтереси народу, проводити необхідні реформи і гідно представляти нашу державу за кордоном.