• In English
 • Виробники інсулінів відгукнулися на прохання МОЗ та надали ліки для Донецької області, - Олег Мусій
  опубліковано 04 серпня 2014 року о 11:20

  Виробники інсулінів відгукнулися на прохання МОЗ та надали ліки для Донецької області. Про це повідомив Міністр охорони здоров’я.

  За його словами, інсуліни і всі протидіабетичні препарати закуповують за кошти місцевих бюджетів управління охорони здоров’я, які підпорядковані, так само як і лікарні, місцевим держадміністраціям.

  «Перша постанова Кабміну, яку внесло МОЗ після мого приходу на посаду, стосувалася інсуліну. Нею було дозволено закуповувати інсуліни іноземного виробництва і це дало можливість провести тендери на місцях. Їх провели у всіх областях окрім Донецької. Тому Міністерство звернулося до головних світових виробників інсулінів «Санофі-Авентіс», «Ново Нордіск», «Елай-Лілі», українського заводу «Фармак» з проханням про допомогу», - сказав Олег Мусій.

  За його словами, ці компанії надали інсуліни в якості гуманітарної допомоги для Донеччини на суму близько 4 мільйонів гривень. «Частина вже туди доставлена, іншу частину плануємо доставити впродовж наступного тижня. Таким чином ми зняли гостроту питання забезпечення інсулінами Донецької області», - сказав Міністр.

  Він також підкреслив, що МОЗ і Держлікслужба сприяють забезпеченню медикаментами зони АТО. За нашого організаційного сприяння фармацевтичні виробники надали медикаментів на суму понад 20 мільйонів для всіх лікарень, у яких лікують поранених захисників України.