• In English
 • НКЦПФР: Робота над порядком розпорядження коштами, які були несплачені учасникам ІСІ в строк до викупу цінних паперів, завершена
  опубліковано 04 серпня 2014 року о 10:24

  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) прийняла рішення «Про затвердження порядку розпорядження коштами, несплаченими учасникам ІСІ (інститутів спільного інвестування), в зв'язку з непред'явленням ними в установлений  строк до викупу належних їм цінних паперів інститутів спільного інвестування, що ліквідуються». Відповідна резолюція була затверджена на черговому засіданні регулятора, що відбулося 29 липня 2014 року.

  «Тривалий час ми працювали над розробкою та вдосконаленням даного Положення, і наразі нами внесено фінальні корективи, які містять у собі всі пропозиції, побажання та зауваження, що надходили до регулятора, в тому числі й від Національного банку України, Антимонопольного комітету України. Сподіваємося, що впровадження даного документа сприятиме запобіганню порушень законодавства на ринку цінних паперів, а також захисту прав та законних інтересів учасників ІСІ, які не пред'явили до викупу належні їм цінні папери ІСІ в установлений строк», - зазначив Віталій Дерев’янкін, т.в.о. директора департаменту спільного інвестування та регулювання діяльності інституційних інвесторів НКЦПФР.

  Нагадаємо, що, у першу чергу, регуляторний акт визначає порядок депонування коштів, несплачених учасникам ІСІ, у зв'язку з непред'явленням цими учасниками до викупу в установлений термін належних їм цінних паперів ІСІ. До того ж, документом підвищено вимоги в частині забезпечення доступу до інформації про порядок депонування та виплати задепонованих коштів для всіх учасників ліквідованих ІСІ. Так, проектом передбачено, що кошти, які залишилися непред'явленими до викупу у встановлений строк, депонуються шляхом відкриття компанією з управління активами окремого поточного рахунку зі спеціальним режимом у банківській установі, або передаються у депозит нотаріуса.

  Документ буде направлено найближчим часом до Міністерства юстиції України для проходження процедури державної реєстрації.