• In English
 • Міжвідомчий координаційний штаб працює над вирішенням проблеми щодо переміщення громадян з районів проведення АТО
  опубліковано 02 серпня 2014 року о 12:39

  Ряд благодійних,  громадських та волонтерських організацій  звернулись з листом-зверненням до Премєр-Міністра України  щодо існуючих  проблем евакуації із району проведення  антитерористичної операції.

   У відповідь на це, Міжвідомчий координаційний штаб з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованих територій і районів проведення АТО, інформує про наступне.

  1. На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 11.06.2014р. № 588-р щодо розміщення населення України, яке переміщується з району проведення антитерористичної операції в інші регіони України, та з метою організації належного соціального забезпечення цієї категорії громадян, під керівництвом Державної служби України з питань  надзвичайних ситуацій  створено Міжвідомчий координаційний штаб з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території і районів проведення АТО. У кожній області на базі територіальних підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій створені регіональні штаби  для вирішення зазначених питань.

    З метою комплексного вирішення питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з району проведення антитерористичної операції в інші регіони України,  у Державному центрі управління в надзвичайних ситуаціях організовано роботу оперативної групи Міжвідомчого координаційного штабу, до роботи якого залучено працівників  15  центральних органів виконавчої влади. Організовано систему збору та узагальнення інформації про громадян, переміщених з районів АТО та розселених в інших регіонах України.

    Вся необхідна інформація щодо діяльності центрального та регіональних штабів, їх контактні телефони, а також інформація для громадян, які виїхали, або планують виїхати з районів проведення АТО, розміщена на офіційному  сайті ДСНС України (http://www.mns.gov.ua), а також спеціально створеному сайті  www.vpo.gov.ua.

    Для  координації дій з оперативним штабом,  волонтерські та громадські організації можуть звертатись до оперативної групи Міжвідомчого координаційного штабу за номерами                   +38(044) 247-30-02, 247-32-92, а також за телефоном «101»  як зі стаціонарного, так і з мобільного телефону.

    Керівником штабу призначено Заступника Голови  Державної служби України з надзвичайних ситуацій Стоєцького Василя Федоровича. Загальну координацію діяльності Міжвідомчого штабу здійснює Віце-прем’єр-міністр України Гройсман Володимир Борисович.

    Міжвідомчий координаційний штаб на даний час співпрацює з волонтерськими організаціями. Найбільш активно з БФ «Реабілітаційний центр «Шпиталь Майдану», громадською молодіжною організацією «Еталон»  м. Івано-Франківськ та іншими. Загальну координацію взаємодії Міжвідомчого штабу та волонтерських організацій доручено здійснювати Руслані Лижичко.

    2. Для забезпечення приміських пасажирських перевезень відновлено курсування приміських поїздів за маршрутами:

  Харків – Лозова – Слов’янськ – Лозова – Харків;

  Харків – Красний Лиман – Харків;

  Харків – Дубове – Харків;

  Харків – Гаврилівка – Харків;

  Харків – Близнюки – Харків;

  Куп’янськ – Святогірськ – Куп’янськ.

     Внесено зміни в розклад руху поїздів:

  з 26.07.2014 відмінено поїзди - № 12/11 Луганськ – Москва, № 20/19 Луганськ – Київ, № 126/125 Луганськ – Київ, № 788/787 Луганськ – Харків (із Харкова з 27/07 із Луганська з 28/07) та обмежено маршрут прямування в сполученні з Ясинуватою поїздам - № 92/91 Ясинувата /Луганськ/ – Одеса,    № 134/133 Ясинувата /Луганськ/ – Київ; з 28.07.2014 відмінено поїзд № 321/322 Харків – Луганськ.

    На сьогодні на ділянці залізничного сполучення з м. Луганська до залізничної станції Дебальцеве курсування поїздів тимчасово припинено у зв’язку з проведенням антитерористичної операції, внаслідок чого рух пасажирських поїздів тимчасово здійснюється в обхід міст Волноваха та  Красноармійськ.

    3. Безкоштовний транспорт із зони АТО до транзитних пунктів відсутній у зв’язку з проведенням активної фази антитерористичної операції та різкими змінами оперативної обстановки. Як правило до такого перевезення залучається приватний автомобільний транспорт, його залучення до виконання перевезень в районі антитерористичної операції нормативно не визначено.

    Таку роботу в більшості виконують волонтери. Транспорт силових та спеціальних структур не може бути залучений, оскільки зростає ймовірність нападів з боку терористів.

    Разом з тим, організовано та забезпечено безкоштовне перевезення людей з транзитних пунктів в інші регіони України.

    4. Залізничний вокзал м.Луганськ  (станом на 16 год. 1 серпня) закрито.  Залізничний вокзал Донецька в цей час знаходяться в зоні активних дій терористів, що суттєво впливає на пропускну спроможність кас продажу залізничних квитків.

    5. Для зустрічі внутрішньо переміщених осіб на кордоні районів антитерористичної операції ДСНС розгорнуто 3 транзитні пункти – в м. Сватове Луганської області та містах Красноармійську та Волновасі Донецької області.  Всього до транзитних пунктів звернулося 2 тисячі 265 осіб (з них 665 дітей та 32 інваліди).

    Розгортання нових транзитних пунктів можливо за умови створення силами АТО безпечних коридорів (термін розгортання транзитного пункту –  одна доба).

    6. В районі антитерористичної операції сили ДСНС виконують роботу по гасінню пожеж, розбору завалів та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. В окремих випадках вдається провести евакуацію окремих інвалідів та дітей.

  7. На сьогоднішні як Міжвідомчим координаційним штабом, так і  регіональними штабами проводиться  робота щодо інформування громадян, які планують виїхати з району проведення АТО. Для  цього залучаються як засоби масової інформації, так і соціальні мережі. Також, використовуються листівки, дорожні карти, тощо.