• In English
 • Експерти розпочали роботу над концепцією нового закону про державну службу, який покликаний подолати ключові проблеми цієї сфери
  опубліковано 31 липня 2014 року о 10:47

  Вітчизняні та міжнародні експерти розпочали роботу над концепцією нового законодавства про державну службу в Україні, що має вирішити ключові проблеми цієї сфериподолати корупцію та очистити владу. Найближчими тижнями має відбутися низка нарад на експертному рівні, під час яких планується узгодити ключові позиції майбутнього закону. Про це повідомив Голова Національного агентства України з питань державної служби Костянтин Ващенко за підсумками експертної наради з обговорення нового закону «Про державну службу», яка відбулася 30 липня увечері в Нацагентстві.

  Голова Нацдержслужби зазначив, що ухвалений у 2011 році Закон України «Про державну службу» скоріш за все не буде введений в дію. Окремі частини цього закону, який мав би набрати чинності з 1 січня 2015 року, отримали негативні рецензії міжнародних експертів в таких принципових позиціях як розмежування на державній службі політичних та адміністративних посад, проведення відкритих конкурсів для зарахування на посаду державного службовця тощо. Крім того, введення в дію цього закону неодноразово відкладалося з 2012 року через відсутність у державі фінансових ресурсів для його забезпечення.

  У ході наради в Нацдержслужбі був обговорений досвід різних країн щодо подолання проблем державної служби, подібних українським. Серед них - проведення відкритих конкурсів для зарахування на державну службу,  запровадження професійних вимог до держслужбовців, встановлення ефективних механізмів заохочень, відповідальності та контролю діяльності державних службовців, ротації посадових осіб, гарантій просування на державній службі та звільнення з державної служби тощо.

  За словами Голови Нацдержслужби, майбутній закон врахує усі прогресивні положення закону від 2011 року. Разом з тим, до кращих положень існуючого закону буде додано концептуальні напрацювання, які посилять антикорупційну складову законодавства про держслужбу та дозволять очистити державну службу на системному рівні.

  На сьогодні до роботи над концепцією майбутнього закону вже долучилися громадська організація «Центр політико-правових реформ», Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу, а також міжнародні експертні організації та проекти, такі як «Twinninq», «Sigma», представництво Adetef в Україні тощо.