• In English
 • На Житомирщині презентували проект із виробництва органічних добрив окупністю 8-9 місяців
  опубліковано 30 липня 2014 року о 14:40

  Проектом передбачається організація у с. Барашівка Житомирської області виробництва органічного добрива на основі посліду, компосту і торфосировини. Обсяг необхідних інвестицій для запуску проекту становить 20 млн. грн.., а очікуваний термін окупності інвестицій – 8–9 місяців. Про це повідомив заступник керівника Житомирського Регіонального центру з інвестицій та розвитку Держінвестпроекту України Віталій Сівко.

   «Підприємства Європейського Союзу все частіше відмовляються від мінеральних добрив і надають перевагу вирощуванню продукції високої екологічної чистоти з використанням саме органічних добрив. Річ у тім, що мінеральні добрива призводять до накопичення у ґрунтах різних хімічних залишків і підвищують їх кислотність. Виробництво органічних добрив відповідає останнім світовим тенденціям, тому ми переконані, що це має бути цікавий для інвесторів проект», – зазначив В. Сівко.

  За його словами, проект та власне інвестиційну пропозицію розробив Житомирський РЦІР у співпраці з одним із найбільших в Україні фермерських господарств – перепелиною фермою «Миколай». На її основі і планується запуск виробництва.

  Актуальність цього проекту також полягає у тому, що виробництво буде тісно пов'язане з використанням місцевої сировини – торфу, обсяги покладів якого на Житомирщині оцінюються приблизно у 50 млн. тонн.

  Він додав, що проект із виробництва органічних добрив у Житомирській області є частиною великого проекту «Екопродукт Житомирщини», який буде представлений інвесторам наприкінці 2014 року.

  «Крім бізнес-пропозиції з виробництва органічних добрив, проект включатиме виробництво органічної продукції і її сертифікації за європейськими стандартами у фермерських господарствах регіону», – зауважив В. Сівко.

  Довідково

  Фермерське господарство «Миколай» засноване в 1998 році та спеціалізується на вирощуванні перепілок, яких налічується понад 90 тис. Виробничі площі становлять 2500 тис. кв. м. Загальний обсяг органічних відходів — 1400 т у рік.