• In English
 • У Києві презентували документальний фільм про події на Майдані "Молитва за Україну"
  опубліковано 30 липня 2014 року о 14:30

  В Українському кризовому медіа-центрі презентували документальний фільм «Молитва за Україну». У стрічці зафіксовані драматичні події, що відбулися у центрі Києва на Майдані Незалежності з 21 листопада 2013 р. до 21 лютого 2014 р.

  «Ця тема буде через роки досліджуватись, переосмислюватися, бо ця подія була унікальною та неповторною. – каже Міністр культури Євген Нищук. Аналізувати чи робити висновок зараз важко, цього не зробить жоден соціолог чи політолог. Але через око митця, є можливість побачити, ще раз пережити ці історичні події, відчути ті емоції і ту щирість. Такі фільми, як «Молитва за Україну» надзвичайно важливі, ще й тому, що в часи інформаційної війни країна-агресор, з якої йде кремлівська пропаганда, маючи великі можливості, спотворює інформацію. А завдяки кіно, реально задокументованим кадрам, Європа та світ відкриватиме правду про Майдан, бо там переданий і той біль, і та героїка, і ті страшні наші перші втрати у боротьбі в Революції Гідності».

  Автором стрічки став режисер і продюсер Євген Афінєєвський. «У «Молитві за Україну» немає власної думки авторів, усі емоції передані через п’ять десятків інтерв’ю з активістами Майдану та свідками подій в Києві. У фільмі немає політиків – усі рівні,- каже автор - Втім, велику увагу приділено духовенству, яке у найстрашніші часи було з українцями на Майдані - допомагало подолати душевний та навіть фізичний біль, коли у стінах монастирів рятувалися життя десяткам, а то й сотням людей». 

  Прем’єра фільму планується на фестивалі у Торонто в Канаді на початку вересня цього року, 21 листопада – на річницю початку Майдану – фільм «Молитва за Україну» вийде у всеукраїнський прокат.