• In English
 • МВС розпочало процедуру ексгумації масових поховань жертв тероризму у Слов'янську, - Антон Геращенко
  опубліковано 28 липня 2014 року о 18:46

  Міністерство внутрішніх справ розпочало процедуру ексгумації масових та індивідуальних поховань жертв тероризму у Слов'янську. 24 липня там було ексгумоване перше масове поховання, демонстративно зроблене терористами у центрі Слов'янська в парку біля стели Героям громадянської війни 1917-1920 років. Про це повідомив Радник Міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

  Всього з масового поховання було вилучено 14 тіл, захоронених у середині червня. Три тіла невинно закатованих жертв були упізнані при ексгумації – це виявилися тіла прихожан протестантської церкви Преображення Господнього – Альберта і Рувима Павенко, а також Віктора Бродарского.

  Їх разом із четвертим прихожанином Володимиром Величко терористи забрали вранці 8 червня прямо з богослужіння та в той же день розстріляли за підозрою в наданні допомоги українським військовослужбовцям. Тіло Володимира Величка поки залишається непізнаним, оскільки доведеться робити генетичні експертизи через те, що його тіло терористами було спалене.

  Решта тіл, вилучених з масового поховання, можуть належати як іншим невинно закатованим жертвам, так і терористам-бойовикам, у тому числі громадянам Росії та інших держав.

  «МВС буде проводити чітку і системну політику зі встановлення всіх місць поховання у Слов'янську та інших звільнених від терористів містах, а також буде прагнути встановити особу і обставини загибелі кожного похованого», – підкреслив Антон Геращенко.

  МВС інформує: якщо громадянам Росії та інших країн відомо, що їх родичі могли піддатися на вмовляння брехливої пропаганди і поїхати в Україну для участі в бойових діях на стороні терористів, після чого зв'язок з ними зник, то ці громадяни можуть приїхати в Україну і взяти участь в упізнанні неідентифікованих тіл загиблих, у тому числі – за допомогою методу генетичного аналізу ДНК. Оплата генетичної експертизи буде проводиться за рахунок родичів загиблих.

  Довідкову інформацію про час і місце проведення ідентифікації тіл можна отримати по телефону або звернувшись на електронну адресу.

  Довідки за телефоном: + 38 093 743 23 99

  Фотографії та особливі прикмети для впізнання надсилати на електронну пошту.

  Також МВС просить громадян інформувати за телефоном 102 про всі відомі їм місцях поховання жертв тероризму на території Донбасу.