Усі садочки, школи, лікарні та інші соціальні заклади повинні перейти на альтернативні види палива, у тому числі й на торф, заявив заступник голови облдержадміністрації Тарас Пустовіт на нараді із представниками Міненерговугілля та ДК «Укрторф».
Адже на території Рівненщини близько 350 мільйонів тон покладів торфу, а це – 20 відсотків загальноукраїнських запасів. Найбільше запасів цього виду корисних копалин знаходиться у Рокитнівському, Дубровицькому, Зарічненському та Володимирецькому районах.
Водночас
біопаливо у заклади постачатимуть місцеві виробники, серед яких чільне місце
займає ДП «Рівнеторф», що
входить до складу державного концерну «Укрторф». Основним видом продукції, яку
випускає підприємство – це торф’яні напівбрикети.
Разом з тим, у минулому році на підприємстві запустили нову лінію із
виробництва паливного торфу.
За словами представника Міненерговугілля Максима Немчинова, «Рівнеторф» - це одне із кращих державних підприємств в «Укрторфі». Тому дуже важливо консолідувати зусилля влади та місцевих виробників в забезпеченні Рівненщини цим видом біопалива. В першу чергу місцева влада повинна допомогти знайти нові ринки збуту, а відтак і збільшити виробничий потенціал області.
«Торф може використовуватися як альтернатива дороговартісному імпортному паливу. Тому використання такого біопалива в умовах зменшення споживання газу особливо актуальне. Саме тому розвиток торфодобувної галузі повинен стати пріоритетним у паливній промисловості Рівненщини», - зазначив заступник голови облдержадміністрації Тарас Пустовіт.
Також він доручив промоніторити потребу області у торфі, який буде використовуватися в першу чергу як паливо. І на основі цих показників створити регіональну програму розвитку торф’яної галузі.