• In English
 • Імунопрофілактика проти гепатиту є найбільш ефективним способом боротьби із хворобою
  опубліковано 28 липня 2014 року о 18:58

  Покращення санітарії та імунопрофілактики проти гепатиту є найбільш ефективним способом боротьби із хворобою. Бажано, щоб всі немовлята отримували вакцину проти гепатиту В, а всі діти і підлітки у віці до 18 років, не вакциновані раніше, також пройшли вакцинацію.

  На цьому наголосили під час прес-конференції в МОЗ України, присвяченій Всесвітньому дню боротьби з гепатитом, спеціалісти МОЗ України та представники громадськості: Альона Терещенко – заступник Департаменту медичної допомоги МОЗ України, Ольга Голубовська – головний позаштатний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю «Інфекційні хвороби» та Дмитро Коваль – директор ВГО «Зупинимо гепатит».

  Фахівці акцентували, що покращення санітарії і вакцинація проти гепатиту А є найбільш ефективним способом боротьби із хворобою. На міжнародному ринку доступні кілька вакцин проти гепатиту А, які схожі з точки зору захисту від вірусу та побічних ефектів. Тому бажано, щоб всі немовлята отримували вакцину проти гепатиту В, а всі діти і підлітки у віці до 18 років, не вакциновані раніше, також пройшли вакцинацію.

  За словами Альони Терещенко, на сьогодні Україна має сучасні клінічні протоколи лікування гепатиту, цілком адаптовані до європейського зразка. Зокрема, затверджено Уніфікований клінічний протокол первинної, вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги дорослим та дітям «Вірусний гепатит С», а також Державну цільову програму профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016 року. Крім того, Україна як країна-учасниця ВООЗ візьме участь у прийнятті в квітні 2014 року «Керівних настанов ВООЗ із скринінгу, догляду та лікування осіб із гепатитом С».

  На думку Дмитра Коваля – директора ВГО «Зупинимо гепатит», саме завдяки програмі профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів, розробленій МОЗ, люди нарешті можуть отримати належне лікування. Проте, і тут є ще низка проблемних питань. На жаль, держава не може одночасно забезпечити всіх хворих. Скоріше питання в тому, яких пацієнтів варто лікувати в першу чергу – на ранній чи пізній стадії хвороби, а також якими мають бути кроки стосовно пацієнтів, які самостійно або за державні кошти пройшли лікування і не одержали позитивного результату. Проте для дітей у віці до одного року ліцензованих вакцин немає.

  Дмитро Коваль підкреслив, що в непростих умовах, що склалися в державі, працівники МОЗ намагаються максимально якісно вирішити окреслені проблеми та забезпечити виконання програми. «Я підтверджую, що протоколи повністю відповідають світовим стандартам та їх варто дотримуватися лікарям, в свою чергу пацієнти також мають знати про них і звертись саме до фахівців».

  За офіційними даними, в Україні інфіковано близько 3% населення, проте достовірні статистичні дані відсутні. Враховуючи відсутність масштабного скринінгу і прихований епідемічний процес, більшість українських експертів вважає, що поширеність вірусного гепатиту С (ВГС) в Україні може становити 5–9%.