• In English
  • Мінекономрозвитку підбило підсумки першого півріччя
    опубліковано 25 липня 2014 року о 12:44

    Економіка України у поточному році знаходиться у надзвичайно складному становищі. Анексія АР Крим, військовий конфлікт у провідних промислових регіонах країни, розбалансування фінансової системи, торгівельні обмеження з боку Російської Федерації створюють негативне середовище для розвитку, про це заявив Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта під час брифінгу.

    За підсумком першого півріччя майже всі види економічної діяльності продемонстрували негативну динаміку. Падіння виробництва відбувалося у сільському господарстві – на 3,9 %; промисловості – на 4,7 %; будівництві – на 8,9 %; оптовій торгівлі – на 10,5 %. Спостерігалося зростання цін на споживчому ринку на 11,6 %. 

    «Ці процеси посилюються негативними настроями у суспільстві, вичікувальною позицією інвесторів, прискоренням інфляційних процесів через девальвацію гривні й підвищенням тарифів на природний газ та електроенергію», – зазначив Анатолій Максюта.

    При цьому фактично єдиним рушієм економічної активності залишався внутрішній споживчий попит, але його позитивний внесок щомісячно зменшується через посилення негативних тенденцій в економіці. Так, оборот роздрібної торгівлі зріс лише на 0,8 % (січень – червень 2014 року).

    «На думку експертів Мінекономрозвитку, ключовою причиною погіршення ситуації в країні є військовий конфлікт на сході України», – наголосив Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України.

    За його словами, беручі до уваги стан економіки України у першому півріччі Мінекономрозвитку за підсумком 2014 року прогнозує зниження ВВП на 6 %, зростання цін на споживчому ринку на рівні близько 19 % (грудень до грудня).

    Наразі Мінекономрозвитку розробило прогноз економічного і соціального розвитку України на 2015 рік за двома сценаріями.

    Обидва сценарії прогнозу передбачають відновлення позитивної динаміки ВВП за підсумком 2015 року. Прогнозується зростання реального ВВП на рівні 0,3 % за сценарієм 1 та 2 % за сценарієм 2.