• In English
 • НКЦПФР повідомляє про стан судових справ регулятора за перше півріччя 2014 року
  опубліковано 25 липня 2014 року о 11:07

  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку узагальнила інформацію щодо стану правозастосування та стану судових справ Комісії за перше півріччя 2014 року.

  «Відповідно до даних, за шість місяців 2014 року суддями адміністративних судів України відкрито 680 проваджень в адміністративних справах. Із них: 79 – щодо оскарження постанов про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів; 11 – щодо оскарження розпоряджень про усунення порушень законодавства про цінні папери; 573 – щодо стягнення фінансових санкцій, 93 % з яких ухвалено на користь Комісії на загальну суму 15,2 млн. грн.; 2 справи – щодо оскарження постанов про накладення санкцій за правопорушення. Необхідно зазначити, що кількість відкритих проваджень в адміністративних справах зменшилась у порівнянні з першим півріччям 2013 року, коли їх було відкрито 734», – зазначила Наталя Герасименко, начальник Управління правозастосування НКЦПФР.

  Окрім того, протягом звітного періоду поточного року центральним апаратом та територіальними органами Комісії до судів апеляційної інстанції було подано 21 апеляційну скаргу, а до Вищого адміністративного суду України, як суду касаційної інстанції, Комісією направлено 14 касаційних скарг. Тоді як за аналогічний період попереднього року кількість апеляційних скарг становила 19, а касаційних – 6.

  При цьому працівники Комісії у звітному періоді взяли участь у 918 судових засіданнях, що майже вдвічі більше аналогічного показника 2013 року (427 засідань).

  Зауважимо, що завершальною стадією в процесі стягнення штрафних санкцій є виконання судових рішень. Тож працівниками Комісії у першому півріччі 2014 року до органів державної виконавчої служби було подано 649 виконавчих листів на загальну суму 18,8 млн. грн., з яких відкрито 456 виконавчих проваджень на суму 11,8 млн. грн.