• In English
 • За півроку місцеві Інспекції держархбудконтролю здійснили 20,9 тис. перевірок
  опубліковано 16 липня 2014 року о 16:39

  У першому півріччі 2014 року регіональні Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю здійснили 1546 планових та 19432 позапланові перевірки об’єктів будівництва. Про це повідомив начальник управління державного архітектурно-будівельного контролю ДАБІ України Євген Романенко під час виробничої наради за підсумком роботи Держархбудінспекції за перше півріччя 2014 р.

  Найбільше планових перевірок здійснила Донецька, Сумська та Полтавська інспекції. Лідерами позапланових перевірок є Київська, Одеська та Дніпропетровська області.

  Серед причин позапланових перевірок переважають звернення фізичних чи юридичних осіб про порушення містобудівного законодавства (37%). Велика кількість таких перевірок повязана з перевіркою виконання вимог приписів інспекцій (14%). Також досить часто місцеві інспекції перевіряють достовірність даних, наведених у повідомлені про початок підготовчих та будівельніих робіт і їх виконання (по 10%). Виїжджають інспектори на обєкти і за вимогою правоохоронних органів (8%).

  У 18% від загальної кількості проведених позапланових перевірок виявлено порушення містобудівного законодавства. За їх результатами з порушників стягнено штрафів на суму 76 млн. грн. Найбільші суми штрафів та стягнень відзначаються у Київській, Запорізькій, Сумській та Харківській областях.