• In English
 • На Черкащині запроваджуються нові енергоефективні технології
  опубліковано 16 липня 2014 року о 14:50

  У Черкаській області розроблено регіональну програму модернізації комунальної теплоенергетики, якою передбачено заходи щодо скорочення споживання природного газу на 30 % та використання альтернативних видів палива.

  «Сьогодні необхідно забезпечити диверсифікацію джерел енергопостачання, сформувати чіткі механізми підвищення енергоефективності, освоїти нові технології. Варто зазначити, що у минулому році підприємствами теплоенергетики області спожито 237 млн. куб. м газу, тому економія в 2014 році повинна бути на рівні 24 млн. куб. м газу», – коментує перший заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Наталія Старікова.

  Начальник відділу експлуатації управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Андрій Липкань поінформував, що Уряд розгляне питання встановлення спеціального тарифу на електроенергію для тих, хто заміняє газові котли на електричні. Також Андрій Липкань зауважив, що по різних напрямах економія природного газу після модернізації котельного обладнання сягатиме 15-30 %.

  Фахівці вже провели обрахунки й згідно із програмою модернізації комунальної теплоенергетики:

  теплоутилізаційне обладнання газоспоживаючих котлів принесе економію газу 11,1 млн. куб. м природного газу в рік;

  при впровадженні когенераційних установок економія на об’єктах області дасть можливість заощадити газ – 16,2 млн. куб. м у рік;

  за рахунок становлення індивідуальних теплових пунктів очікувана економія газу становитиме 14,9 млн. куб. м в рік.

  Зазначена програма підготовлена з урахуванням пропозицій керівників теплопостачальних підприємств області. Так, директор Канівського КП теплових мереж Олександр Гузь зауважив, що підприємство вже розпочало на кількох об’єктах поряд із газовими котлами встановлювати електричні, проте виникають різноманітні технічні проблеми.

  Представники бізнесу в сфері теплопостачання, що змушені переселитись в Черкаський край з Луганська та Донецька, подали свої пропозиції щодо запровадження нових енергоефективних технологій та переходу на альтернативні види палива та наголосили, що хочуть працювати на Черкащині, адже тут є всі ресурси та можливості. Зокрема, серед паливних ресурсів області варто використовувати буре вугілля, торф та рідке паливо. Також на сьогодні є актуальним застосування відходів деревопереробкигранульоване паливо. У Європі така сировина використовується як для виробництва тепла великими районними котельнями, так і для опалення окремих будинків.

  Програма у серпні цього року буде винесена для затвердження на обласну раду.