• In English
 • Щодо ситуації на українсько-російському кордоні
  опубліковано 16 липня 2014 року о 13:55

  Ситуація на кордоні залишається складною. Прикордонники продовжують виконувати завдання відповідно до загального задуму АТО. Терористи та російські найманці не припиняють обстрілювати місця дислокації прикордонних підрозділів.

  Впродовж доби зафіксовано близько 10 фактів обстрілу прикордонних підрозділів. Здійснювалися обстріли із використанням систем залпового вогню «Град» та мінометів. У випадках, коли обстріл здійснювався з тилових позицій, а не зі сторони державного кордону, для подавлення вогню противника задіювалася артилерія ЗС України. У результаті обстрілів 2 прикордонники отримали поранення.

  РФ продовжує стягувати війська до державного кордону України. Крім того, проводиться розвідка позицій прикордонників та сил АТО з використанням безпілотних літальних апаратів.

  Сьогодні близько 7-ї години ранку у 2 випадках помічені безпілотники, що здійснювали повітряну розвідку позицій українських силовиків у північній частині Луганської області на висоті близько 1 км. 

  Також учора поблизу одного з місць дислокації охоронців кордону на Луганщині прикордонниками було виявлено облаштовану позицію для снайпера. Зі сховку вилучили:

  СВД-М, в комплекті 4 магазини та 59 набоїв калібру 7,62 мм, в тому числі Б32 (бронебійно-запалювальні патрони);

  АКС-74 з ГП-25 в комплекті 5 магазинів та 150 набоїв калібру 5,45 мм;

  РПК-74, в комплекті 1 магазин та 36 набоїв 5,45 мм;

  РПГ-26;

  камуфльований китель з георгіївською стрічкою.