• In English
 • МВС потребує затвердження Концепції реформування як дорожньої карти
  опубліковано 16 липня 2014 року о 13:49

  МВС потребує затвердження Концепції реформування як дорожньої карти. У ній мають бути передбачені механізми координації діяльності усіх відомств, на які покладені функції забезпечення правопорядку та громадської безпеки на території держави. Після прийняття Концепції потрібно буде розробити понад два десятки нормативних актів, що регламентуватимуть діяльність складових частин оновленого міністерства. Про це йшлося на зустрічі представників МВС із французьким державним діячем Жаном-Марі Гуехенно.

  За словами начальника Головного штабу МВС України Михайла Вербенського, на сьогодні найважливішим завданням є завершення розробки і затвердження Концепції реформування системи Міністерства внутрішніх справ.

  Після затвердження Концепції необхідно буде розробити більше 20 законів, що регламентуватимуть діяльність усіх служб, які входитимуть у систему МВС – Національної поліції, Державної міграційної служби, Державної прикордонної служби тощо. Крім того, законодавчо мають бути врегульовані різні аспекти практичної діяльності цих підрозділів, наприклад оперативно-розшукова діяльність.

  Для виконання цих планів у Міністерстві внутрішніх справ створена робоча група.  Ця група вже напрацювала ряд пропозицій, які були направлені до Міністерства юстиції та Кабінету Міністрів України.

  Михайло Вербенський зазначив, що в процесі реформування має бути змінена система взаємодії між поліцією і населенням. Необхідно відійти від функцій, які мають каральний зміст, і йти до соціально-сервісного обслуговування громадян. Це зумовлює необхідність змін у підготовці кадрів, виховання нового світогляду у працівників органів внутрішніх справ.

  «Це потрібно для того, щоб партнерські відносини між правоохоронцями і громадянами були закріплені не лише законодавчо, а й у свідомості тих, хто забезпечує охорону громадського порядку і громадської безпеки», – наголосив керівник структурного підрозділу МВС.

  За словами Жана-Марі Гуехенно, ідея цієї зустрічі з’явилася після розмови з представниками місії України при ООН. Він також зазначив, що може допомогти своїм досвідом проведення миротворчих операцій, адже вони значним чином торкаються і сектора безпеки. Крім того, представник Франції мав нагоду ознайомитися  з проектом Концепції органів внутрішніх справ, зазначивши, що «вона чітка, амбітна і добре викладена».

  Михайло Вербенський зазначив, що Міністерство внутрішніх справ готове до співпраці з усіма, хто має змогу допомогти у справі реформування відомства.

  «Ми раді співпрацювати з тими, хто допоможе нам пройти оцей непростий шлях, аби забезпечити належну громадську безпеку і гідне відношення до наших громадян», – підкреслив він.