• In English
 • Держсільгоспінспекція: На Рівненщині проводиться польове інспектування насіннєвих посівів
  опубліковано 14 липня 2014 року о 10:40

  У процесі розмноження сортового насіння важливо зберегти його високі репродуктивні та посівні якості. Тому на стадії вирощування сільськогосподарських культур здійснюється постійний державний контроль, який включає проведення польової апробації насіннєвих посівів. Такий контроль проводиться для визначення придатності сортових посівів на насіннєві цілі.

  З цією метою спеціалісти Державної інспекції сільського господарства в Рівненській області проводять інспектування насіннєвих посівів (апробацію) озимих зернових і посівів зернобобових культур згідно із їх морфологічними особливостями та відповідними заявами і планами апробації.

  Апробації підлягають озимі зернові культури на площі 7899,5 га, ярі зернові – на площі 3058 га, круп’яні – 266 га, зернобобові – 248 га, олійні – 2629 га, озимий ріпак – 10 га, кукурудза – 1171 га. Уже апробовано озимих зернових на площі 6335,5 га, що становить 80 %, ярих зернових – 1383 га (45 %).

  У господарствах області в повному обсязі проведена підготовка критих та відкритих токів, складських приміщень, зерноочисної техніки до прийому насіння нового урожаю. Проведена роз’яснювальна робота з керівниками та агрономами насіннєвих господарств щодо застосування комплексу заходів зі збереження посівних якостей, врожайних властивостей та сортової чистоти насіннєвого матеріалу, що значною мірою залежать від строків і способів збирання, своєчасного очищення, сортування, зберігання насіння.

  Держсільгоспінспекція нагадує, що всі господарства зобов’язані виконати свої плани засипки та своєчасну перевірку посівного матеріалу власного урожаю 2014 року, довести його до високих посівних кондицій.