• In English
 • За півроку регіональні центри Держінвестпроекту залучили в Україну понад 50 млн. грн. інвестицій
  опубліковано 14 липня 2014 року о 10:23

  П’ять регіональних центрів з інвестицій та розвитку (РЦІР) Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України протягом 6 місяців поточного року залучили до економіки держави понад 50 млн. гривень. Про це повідомив Голова Держінвестпроекту Сергій Євтушенко під час наради за участю керівників РЦІР.

  «Навіть в умовах, коли на Сході України відбуваються бойові дії, Держінвестпроекту вдається залучати інвестиції. Ми констатуємо, що за 6 місяців роботи п’яти регіонам вдалось показати позитивну динаміку співпраці з інвесторами і залучити до економіки держави понад 50 мільйонів гривень. Звісно, порядок цифр міг би бути іншим, проте мілітарний фактор дещо уповільнює процес», —  зазначив С. Євтушенко.

  За словами директора Департаменту інвестиційної політики та регіонального розвитку Держінвестпроекту Василя Федюка, за перші півроку 2014 року найкращі результати щодо залучення інвестицій показала Львівська область, яка змогла залучити у економіку регіону $2,416 млн. У Закарпатська область надійшло $1,58 млн., у Полтавську – $0,116 млн., у Рівненську – $0,1 млн., у Запорізьку – 48 тис. євро.

  Як зазначив С. Євтушенко, після підписання економічної частини Угоди про асоціацію з Європейським Союзом та початку активної співпраці з міжнародними фінансовими установами макроекономічна ситуація в державі дещо покращилась і це є позитивним сигналом для інвесторів. Крім того, ряд розвинутих держав активно розглядають можливість надати Україні довгострокові кредитні ресурси за зниженими ставками. Разом із тим, як підкреслив Голова Держінвестпроекту, ситуація на Сході України змушує інвестиційний процес дещо уповільнитись.

  С. Євтушенко підкреслив, що Держінвестпроект цього року планує здійснити низку заходів для просування інвестиційної привабливості певних галузей промисловості та комунікації з інвесторами. Зокрема, за словами В. Федюка, цьогоріч відомство запустить унікальний продукт для інвесторів — інвестиційну online-карту в рамках напряму Project Marcetplace. За її допомогою, як зазначив В. Федюк, інвестори зможуть швидко отримати всю необхідну інформацію про можливості роботи в Україні, починаючи від питань наявності придатних для створення виробництва земельних ділянок, закінчуючи географічними, кліматичними та інфраструктурними особливостями регіонів, які їх цікавлять.

  У 2012 році за допомогою РЦІР до економіки України було залучено $68 млн. У 2013 році завдяки регіональним центрам з інвестицій та розвитку Україна отримала інвестицій на загальну суму $89 млн.